هواشناسی کردستان در خصوص بارش‌ شدید برف و باران هشدار داد

سنندج - ایرنا - هواشناسی کردستان در خصوص شدت بارش برف و باران در روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری در این استان هشدار داد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این هشدار در سطح زرد است، گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز تا صبح چهارشنبه جو استان نسبتا پایدار بوده و به جز پوشش موضعی ابر، گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه، پدیده قابل ملاحظه‌ای پیش بینی نمی‌شود.

علی پناهی اظهار داشت: به دنبال آن از قبل ظهر چهارشنبه تا ظهر جمعه شاهد عبور موجی سرد از نیمه غربی کشور خواهیم بود که موجب ابری شدن آسمان، مه، وزش باد گاهی شدید، بارش برف و باران (عمدتا برف) و در ارتفاعات، مناطق کوهستانی و گردنه‌های استان کولاک برف خواهد شد.

وی اضافه کرد: بارش‌ها کل مناطق استان را در بر خواهد گرفت ولی در مجموع شدت و مقدار بارش‌ها در مناطق غربی و شمالی از جمله شهرستان‌های بانه، مریوان، سقز، سروآباد و غرب دیواندره نسبت به سایر نواحی قابل توجه تر است، با توجه به سرد بودن هوا، بارش برف و کاهش دید اختلال در ترددهای بین شهری و روستایی بخصوص در مناطق یاد شده دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان یادآور شد: از ظهر پنجشنبه مقدار بارش‌ها بخصوص در نیمه شرقی استان کاهش پیدا می‌کند و ولی همچنان در نیمه غربی بارش ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: از لحاظ دمایی نیز، بعد از عبور سامانه بارشی شاهد افت قابل توجه دما در سطح استان خواهیم بود و انتظار داریم دماهای شبانه و اول صبح در روزهای جمعه و شنبه  ۸هشت تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش داشته و یخبندان شدید صبحگاهی بخصوص در نواحی شمالی و شرقی استان رخ دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها