تاکید استاندار گیلان بر لزوم توجه به حمل و نقل چندوجهی

رشت-ایرنا-استاندار گیلان بر لزوم شناسایی و رفع موانع تکمیل خط ریلی آستارا - آستارا و  استفاده از ظرفیت حمل و نقل چندوجهی تأکید کرد.

 به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان، ارسلان زارع در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور نمایندگان شهرستان های صومعه سرا و آستارا در مجلس شورای اسلامی و ارتباط تصویری برخی فرمانداران و مسئولان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی اظهار داشت: لازم‌ است با شتاب در لایروبی بندرآستارا، از ظرفیت این بندر و حمل و نقل دریایی به طور شایسته استفاده شود.

وی یادآور شد: خط ریلی آستارا - آستارا به عنوان پروژه ملی و بین‌المللی در دولت تدبیر و امید افتتاح شد و برای دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان و نیز کشورهای همسایه همچون روسیه اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نفع مشترک دو کشور در گرو استفاده بیشتر از این خط ریلی است و بدیهی است تاخیر در تکمیل این پروژه، منافع طرفین را تأمین نمی کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه تکمیل زیرساخت‌ها موجب ارتقای خدمات گمرک می شود، افزود : در این راستا پیشنهاد می شود از ظرفیت شرکت های بومی استان برای این مهم بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن آستارا-آستارا ، بر لزوم شتاب در روند اجرای آن تاکید و تصریح کرد: با وجود تنگناهای ناشی از تحریم های غیرقانونی علیه ملت ایران؛ تکمیل پروژه راه‌آهن گیلان همواره مورد توجه بوده است.

وی توجه به حمل و نقل چندوجهی را ضرورتی مهم و غیرقابل انکار عنوان و تصریح کرد:  نباید همه توجه ها معطوف به استفاده از ریل باشد بلکه لازمست از بندر آستارا و ظرفیت حمل و نقل دریایی نیز بیشتر بهره گرفت به همین سبب تکمیل ناوگان حمل و نقل با کانتینرهای یخچال دار اهمیت دارد.

زارع لایروبی بندر آستارا را از موضوعاتی مهم خواند و با اشاره به اجرای عملیات لایروبی گفت: تعدادی از کشتی ها به دلیل عمق نامناسب این بندر، از ورود و پهلوگیری در آن خودداری می کردند بر این مبنا تأکید دارم که پیرو مذاکرات انجام شده با مسئولان ذیربط، اداره کل بنادر و دریانوردی استان نیز اجرای آن را شتاب بخشد.

نماینده عالی دولت در گیلان  بیان داشت: در حوزه حمل و نقل زمینی و ترانزیتی ، همه ساله در آستانه سال نو شاهد افزایش تردد هستیم اما باید زیرساخت‌های این امر مورد توجه باشد و محیط داخلی گمرک نیز برای حضور مراجعان مهیا شود.

در این نشست پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن آستارا – آستارا و مشکلات و موانع پیش روی این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها