دانش‌آموزان فاقد تجهیزات هوشمند مازندران با نظر مدرسه امتحان می‌دهند

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت که اختیار شیوه امتحان دادن دانش‌آموزان فاقد تجهیزات آموزشی مجازی به مدارس واگذار شده است.

علیرضا سعدی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : به جز امتحان نهایی و دانش آموزان مدارس خاص ، تمامی امتحانات نیم سال نخست تحصیلی باید به صورت غیرحضور و مجازی برگزار شود و برای دانش آموزان فاقد تجهیزات هوشمند آموزشی هم شورای مدارس تصمیم گیری خواهد کرد.

وی با اعلام این که بیشتر دانش آموزان مازندران در حال حاضر تجهیزات هوشمند شامل موبایل و تبلت دارند ، گفت : با تصمیم شورای مدرسه ، معلمان می توانند به جای برگزاری آزمون برای دانش آموزان فاقد تجهیزات هوشمند و زیرساخت های ارتباطات مجازی ، از نمرات مستمر آنان به عنوان نمره امتحانی استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود : با توجه به این که برخی نقاط استان از نظر جغرافیایی سخت گذر و دسترسی به آنها در فصل زمستان سخت است، مدارس این مناطق حتی می توانند بدون برگزاری آزمون میانگین نمرات نیمه نخست سال تحصیلی را به عنوان نمره امتحانی پذیرش کنند.

وی ادامه داد : حدود ۹۷ درصد از دانش آموزان مازندران از تجهیزات هوشمند و زیرساخت های ارتباطات مجازی بهره مند هستند و در نتیجه می توانند در امتحانات مجازی مربوط به نیم‌سال نخست تحصیلی شرکت کنند.

سعدی پور همچنین به تامین بیشترین میزان اعتبار برای تهیه ملزومات هوشمند آموزشی اشاره کرد و گفت: تا به امروز حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی نهادهای دولتی استان و وزارت آموزش و پرورش برای این منظور تخصیص یافت.

مازندران ۵۰۸ هزار دانش آموز دارد که به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود ۹۷ درصد آنها در فضای مجازی آموزش و تحصیل را دنبال می کنند. 

آمار دانش آموزان محروم از تجهیزات آموزشی مجازی در آغاز سال تحصیلی جاری ۴۰ هزار نفر اعلام شد که طبق تازه ترین گزارش آموزش و پرورش مازندران تجهیزات مورد نیاز برای ۲۰ هزار نفر تاکنون تهیه شده و در اختیارشان قرار گرفته است. همچنین تاکنون ۲۳ هزار دانش‌آموز استان برای دریافت وام خرید تلفن همراه و تبلت هوشمند درخواست دادند که ۶ هزار نفر از آنها موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند و ۱۷ هزار نفر در نوبت قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها