۶۰ درصد از تسهیلات کرونایی حمل‌و نقل برون شهری پرداخت شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تا سی‌ام آذرماه امسال با پرداخت حدود ۶۰ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حمل‌ونقل برون شهری آسیب دیده از کرونا، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به رقم ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، «محسن صادقی» افزود: از مجموع چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل و نقل برون شهری، ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل و نقل جاده ای و  هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

وی افزود: دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است، بخش نخست به‌طور ویژه حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری که با آسیب‌های قابل توجهی روبه‌رو شدند.

صادقی بیان‌داشت: در مجموع نزدیک به ۲۱۷ هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم حدود ۱۵۳ هزار پرونده به ارزش ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

وی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی، افزود: تاکنون در بخش هوایی، از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از ۲ هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده ۱۰ شرکت به ارزش بیش از یک‌هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گفته این مقام مسوول، در حوزه ریلی نیز از مجموع ۶۱ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۸۹۰ میلیارد تومان، تسهیلات ۱۸ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۱۷۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه‌داد: از مجموعه کل درخواست‌های ثبت شده در سامانه کارا برای اخذ تسهیلات حمایتی کرونا در بخش حمل‌و نقل که معادل حدود ۲۷۵ هزار نفر شاغل است، تسهیلات معادل ۱۷۵ هزار شاغل پرداخت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار اقتصاد