سهمیه سبوس خوزستان به صورت کامل جذب نمی‌شود

اهواز - ایرنا - معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت:سهمیه سبوس خوزستان به دلیل خرید این کالا توسط دلالان و یا قاچاق آن به صورت کامل در استان جذب نمی‌شود.

به گزارش ایرنا عبدالرحمان ناصریان روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت استان بیان کرد:  متاسفانه تمام سهمیه سبوس خوزستان در استان  جذب نمی‌شود و توسط دلالان به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

وی گفت: ماهیانه هشت هزار تن سبوس در خوزستان در کنار تولید آرد تولید و تامین می‌شود اما با این وجود در بعضی مواقع با کمبود سبوس روبه رو می‌شویم.

ناصریان درادامه با اشاره به نحوه تامین شکر صنف و صنعت از سوی اصنافی همچون شیرینی‌پزها ادامه داد: واحدهای صنفی که برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خود نیاز به شکر دارند می‌توانند به طور مستقیم با شرکت‌های نیشکری در خوزستان قرارداد ببندند و شکر مورد نیاز خود را تامین کنند.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان افزود: روغن صنف و صنعت نیز با محموله‌ای که قرار است به زودی به استان‌ها اختصاص داده شود تامین خواهد شد.

تخصیص ۳۰هزار تن روغن خوراکی به استانها

ناصریان بیان کرد: یک سهمیه ۳۰ هزار تنی روغن خوراکی به استانها تخصیص داده شده ‌که به محض تعیین و تامین سهمیه خوزستان توزیع خواهد شد.

وی گفت: در یک ماه گذشته بیش از ۲ برابر سهمیه روغن خوراکی در نظر گرفته شده برای خوزستان، از سوی این سازمان در بازار توزیع شد اما جای تعجب است که با کمبود روغن خوراکی در بازار روبه رو هستیم.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان ادامه داد: این در حالی است که بیشتر تالارها و رستوران‌ها تعطیل هستند و با این حجم توزیع روغن خوراکی نباید با کمبود این کالا در بازار روبه‌رو باشیم.

افزایش قیمت شیرینی در پی افزایش قیمت روغن صنف و صنعت

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز در این نشست بیان کرد: در بازرسی انجام شده در سطح بازار، شاهد افزایش قیمت شیرینی از سوی قنادی‌ها و شیرینی‌پزها بودیم و قصد پلمب واحدهای متخلف را داشتیم اما دلیل اصلی این افزایش قیمت گران شدن قیمت روغن صنف و صنعت در چند روز اخیر است.

بهرام جباری افزود: متاسفانه با وجود توزیع فراوان روغن خوراکی در بازار همچنان با کمبود و افزایش قیمت این کالا در بازار خوزستان روبه رو هستیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت برنج هندی در بازار گفت: با وجود اینکه فصل برداشت برنج تولید خوزستان است و باید با فراوانی برنج روبه‌رو باشیم اما همچنان قیمت برنج هندی رو به افزایش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها