چهار طرح با ۳۰۰ میلیاردریال سرمایه در داراب افتتاح و کلنگ زنی شد

شیراز-ایرنا- چهار طرح صنعتی شامل تولید ماشین آلات و ادوات کشاورزی،زغال صنعتی،دستمال کاغذی و سازه‌های فلزی با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی داراب افتتاح یا عملیات آن‌ها آغاز شد.

واحد تولید ماشین آلات و ادوات کشاورزی ماشین کشت دارابگرد با سرمایه‌گذاری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰ نفر در شهرک صنعتی داراب افتتاح شد.

براساس مطلب دریافتی دوشنبه ایرنا، این واحد صنعتی ظرفیت تولید ۵۰ دستگاه در سال انواع ادوات و قطعات کشاورزی نظیر سمپاش، چیزل گاوآهن، دیسک، فارو و مرزکش را دارد.

همچنین با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس، عملیات واحدهای تولید زغال صنعتی با  سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۵ نفر،واحد تولیدی محصولات سلولزی و دستمال کاغذی با سرمایه اولبه ۱۰۰میلیارد ریال و اشتغال زایی ۲۰نفر و واحد صنعتی سازه‌های فلزی با سرمایه‌گذاری۱۰۰میلیارد ریال و اشتغالزایی۳۰ نفر آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس  در این مراسم با بیان اینکه زیرساخت‌ها برای استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی داراب فراهم است، گفت: این شهرک صنعتی دارای امکانات زیربنایی نظیر آب، برق، گاز، شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه فاضلاب است.
احد فتوحی افزود: برخی طرح‌های‌ تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شهرک صنعتی داراب نظیر ایستگاه آتش نشانی نیز در مراحل اجرایی قرار دارد.
وی از سرمایه گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان داراب  و وضعیت مناسب زیرساختی در این شهرک صنعتی و اختصاص مشوق‌های جدید سرمایه‌گذاری، از این فرصت برای ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به واگذاری بخش زیادی از اراضی شهرک صنعتی داراب و نیاز به ایجاد شهرک صنعتی جدید، از آمادگی این شرکت برای راه اندازی شهرک و نواحی صنعتی جدید در مناطق فسارود و رستاق سخن گفت.
فتوحی افزود: به شرط تامین زمین و تامین آب و نیز وجود متقاضیان سرمایه‌گذاری ،آماده ایجاد نواحی صنعتی هستیم.
وی همچنین گفت: طرح توسعه شهرک صنعتی داراب با الحاق۳۰هکتار اراضی همجوار در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی داراب با مساحت ۷۳ هکتار، ظرفیت استقرار ۲۳۰ واحد صنعتی با پیش‌بینی بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر اشتغالزایی را دارد، اظهارکرد: هم اکنون ۷۶ قرارداد با سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی منعقد شده که از این تعداد ۲۶ واحد با اشتغالزایی۳۹۰ نفر در مرحله بهره‌برداری است.
شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها