استاندار بوشهر: ایثار مدافعان سلامت در تاریخ ثبت می‌شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: جامعه ایثار و گذشت مدافعان عرصه سلامت در زمان شیوع ویروس کرونا را فراموش نمی‌کند و این حماسه برای همیشه در تاریخ ثبت می‌شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست با پرستاران استان بوشهر افزود: ماه‌ها است که کادر درمان به صورت نفس‌گیر با این ویروس درگیر است و به طور قطع این شرایط بحران به پایان می‌رسد و آنچه می‌ماند ایثار پرستاران است.

وی اضافه کرد: تاریخ برای آیندگان گواهی خواهد داد که در این دوران اضطراب و نگرانی، این مدافعان سلامت بودند که با اولویت دادن به امر درمان بیماران بدون توجه به خطری که جان خودشان را تهدید می‌کرد، جانانه در صحنه حاضر و از سلامت مردم دفاع کردند.

استاندار بوشهر یادآور شد: پرستاران با وجود مشکل کمبود نیرو که منجر به تحمل شیفت‌های سنگین می‌شود و برخی کمبودها در زمینه پرداخت اضافه کار و کارانه اما پای سلامت مردم ایستادند و اجازه ندادند خللی در مسیر درمان بیماران ایجاد شود.

وی ادامه داد: هرچند گام‌های خوبی در مسیر احکام حقوقی و فوق‌العاده‌های پرستاران از سوی دولت برداشته شده اما باید پی گیری‌های لازم در این زمینه انجام و کارانه‌های آنها نیز متناسب با کاری که انجام می‌دهند و براساس عدالت پرداخت شود.  

استاندار بوشهر همچنین برضرورت استفاده از توان مدیریتی پرستاران در بخش‌های مختلف و حضور آنان در ستاد مدیریت بحران این استان تاکید کرد.

گراوند با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در استان بوشهر گفت: با توجه به توسعه بیمارستانی و اضافه شدن تخت‌های بستری استان بوشهر در آینده نه چندان دور به نیروی پرستاری نیاز دارد.

وی افزود: در زمان حاضر مجوزهای جذب نیرو بیشتر در بخش تبدیل وضعیت همکاران استفاده می‌شود و در عمل نیرویی به مجموعه اضافه نمی‌شود به همین دلیل باید راهکارهای لازم دراین زمینه برای استان بررسی شود تا متناسب به توسعه‌ای که صورت می‌گیرد تامین نیرو شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: هرچند تاکنون کارهای زیادی در بخش درمان در این استان انجام و پروژه‌های زیادی نیز در دست کار داریم اما استان هنوز هم نیازهای زیادی در بخش درمان دارد که باید انجام شود.

گراوند گفت: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی هسته‌ای بوشهردر آستانه افتتاح و عملیات اجرایی بیمارستان‌های ۱۷ شهریور برازجان  و ۲۰۰ تختخوابی جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا(س) از جمله پروژه‌های مهم این استان به شمار می‌روند که با بهره‌برداری از آنها بخش زیرساخت‌های درمانی استان به ثبات می‌رسد.

وی همچنین بر ضرورت فعالیت بخش خصوصی در کنار بخش دولتی درمان در استان بوشهر تاکید کرد و گفت: مشارکت بخش خصوصی در توسعه درمان این استان  ضعیف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها