۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 2140
کد خبر: 84156307
۰ نفر

برچسب‌ها

 زوج‌های پرستار کرمانشاهی تجلیل شدند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه به مناسبت روز پرستار روز دوشنبه (یکم دی ماه) از سه زوج پرستار کرمانشاهی به نمایندگی از پرستاران استان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی در سرسرای امید استانداری تجلیل کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «زهره رستمی»  در این مراسم با اشاره به زحمات، تلاش‌های جهادگرانه پرستاران و کادر درمانی استان در بحران شیوع ویروس کرونا گفت: زوج های پرستار در این وضعیت سخت مشکلات زیادی را متحمل شدند،  زیرا هر دو نفر در جبهه مقدم مبارزه با این بیماری حضور داشتند و اگر فرزندی هم داشته باشند، مشکلات آنها چند برابر است.

او با بیان اینکه همه اقشار مختلف مردم قدردان کادر درمانی و پرستاران هستند، ابراز امیدواری کرد پرستاران و کادر درمانی با توان و انرژی بیشتری به مقابله با شیوع ویروس کرونا بپردازند و کار پرستاری را خارج از انجام وظایف، کادر جهادی و جانفشانی به معنای واقعی کلمه دانست.

رستمی در ادامه قول داد: خواست ها و مطالبات پرستاران را در سطح مقامات ارشد استان کرمانشاه و ملی پیگیری کند.

 تعرفه حق پرستاری مصوب شود

در این مراسم پرستاران حاضر، یکی از مهم ترین مطالبات خود را پرداخت حق پرستاری براساس میزان ساعت کارشان عنوان و اعلام کردند؛  پرستاران نوع قرارداد شرکتی کمتر از حقوق شان در این شرایط سخت کرونایی حقوق دریافت می کنند.

همچنین پرستاران قرارداد شرکتی، خواستار پرداخت تعرفه شرایط سخت کاری شدند و مهم ترین دغدغه زندگی شان را نبود امنیت شغلی دانستند.

پرستاران حاضر در این مراسم همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به وضعیت پرستاران کشور، خواستار تعیین تعرفه گذاری حق پرستاری از طرف وزارت بهداشت و درمان شدند.

از ابتدای شیوع  ویروس کرونا تاکنون حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر از کادر پرستاری کرمانشاه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده ­اند.

حدود ۳۰ زوج پرستار در جامعه پرستاری استان کرمانشاه مشغول به خدمت رسانی هستند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها