بزرگترین طرح تامین آب برای واحدهای صنعتی جنوب شرق تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- بزرگترین طرح تامین آب شهرک‌های صنعتی جنوب شرق تهران با سرمایه‌گذاری ۲۴ میلیارد تومان و ظرفیت ۴.۹ میلیون متر مکعب در سال معادل ۱۵۶ لیتر بر ثانیه، با هدف تامین آب پایدار در شهرک صنعتی عباس آباد به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با افتتاح این طرح اشتغال ٣٠ هزار نفر تثبیت و در صورت امکان، افزایش اشتغال تا ١٠٠ هزار نفر نیز فراهم می‌شود.

«صابر پرنیان» افزود: پس از سال‌ها انتظار و مطالبات صنعت‌گران شهرک صنعتی عباس آباد، طرح تامین آب این شهرک صنعتی بزرگ که از شهریورماه سال ۱۳۹۸ مجددا آغاز شده بود، با دستور وزیر نیرو افتتاح شد.

وی با بیان اینکه طرح تامین آب شهرک‌های صنعتی جنوب شرق تهران از سال ١٣٩١ شروع شده بود، اضافه کرد: این طرح تا سال ١٣٩٨ پیشرفتی معادل ١٠ درصد داشت که با پیگیری‌های انجام شده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، فرایند ادامه آن طی یکسال به اتمام رسید.

پرنیان بیان کرد: طرح تامین آب پایدار از مطالبات اصلی صنعت‌گران شهرک صنعتی عباس آباد، در ۲ دهه اخیر بود که با بهره‌برداری از آن زمینه تثبیت اشتغال ٣٠ هزار نفر و افزایش اشتغال نفر فراهم می‌شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: این طرح توسط شرکت آب منطقه ای تهران به عنوان مجری آن انجام شده است و شرکت شهرک‌های صنعتی استان با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد تومان مشارکت کرده است.

وی در مورد سلامت این طرح گفت: آزمایش سلامت مرحله نخست این طرح انجام شده است و آزمایش مرحله دوم نیز در حال اجرا است.

پرنیان گفت: پیمانکار این طرح پس از تحویل دائم پروژه، به مدت ٢ سال مسئول بهره‌برداری خط لوله است و هر اتفاقی در این مدت برای مجموعه رخ دهد، حل آن بر عهده پیمانکار خواهد بود.

وی ادامه دارد: شرکت شهرک‌های صنعتی تهران کارفرما است یعنی تامین منابع مالی بر عهده ما بوده است و مجری این پروژه شرکت آب منطقه‌ای استان تهران است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه در شهرک صنعتی عباس آباد حدود ٩٠٠ واحد صنعتی به خصوص در فصل تابستان تنش آبی دارند، اظهار کرد: پیش‌بینی ما این بود که اگر این طرح به بهره‌برداری نمی‌رسید سال آینده این ٩٠٠ واحد صنعتی تعطیل می‌شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha