۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84156246
۰ نفر

برچسب‌ها

آب‌رسانی به حسکه پس از ۲۵ روز ممانعت نیروهای ترکیه آغاز شد

تهران - ایرنا - سازمان عمومی آب آشامیدنی استان «الحسکه» در سوریه اعلام کرد که انتقال آب به مرکز این استان که به دلیل مانع تراشی ارتش ترکیه قطع شده بود، پس از ۲۵ روز دوباره از امروز (دوشنبه) شروع شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای اشغاگر ترکیه به مدت ۲۵ روز مانع انتقال آب از ایستگاه «علوک» در حومه شهر «رأس العین» شده بودند، ولی با وساطت برخی نیروها، آب‌رسانی به شهر الحسکه مرکز این استان دوباره آغاز شد.

«محمود العکله» مدیرعامل این سازمان در گفت وگو با «سانا» تصریح کرد: پس از پایان عملیات انتقال آب از مخازن آبی در منطقه «الحمه» به ایستگاه «عزیزیه» در شهر حسکه، آب‌رسانی به ساکنان مناطقی چون غویران شرقی و غربی، اللیلیه، النشوه شرقی، الزهور و مناطق جنوبی استان آغاز شد.

العکله خاطرنشان کرد که میزان بهره‌برداری از ذخایر آبی این ایستگاه هنوز نامشخص است، زیرا نیروهای ترکیه به شبکه برق‌رسانی این ایستگاه آسیب رسانده و اقدامی در جهت رفع این مشکل نکردند.

این هفدهمین باری است که نیروهای اشغالگر ترکیه به مدت ۲۵ روز مانع انتقال آب به ایستگاه علوک در شهر الحسکه مرکز استانی به همین نام شده‌اند.

«حسام الدین آلا» نماینده دائمی سوریه در دفتر سازمان ملل در ژنو، چندی پیش گفته بود که قطع آب آشامیدنی حسکه و مناطق اطراف آن از سوی ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن جنایت جنگی و ناقض مفاد قوانین بین‌المللی حقوق بشر است.

نیروهای اشغالگر ترکیه ایستگاه انتقال آب علوک را که منبع اصلی تأمین آب آشامیدنی بیش از یک میلیون نفر در شهر حسکه و مناطق مسکونی مجاور آن است، از ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) را اشغال و آب‌رسانی از این ایستگاه را قطع کرده بودند.

این مخزن آب آشامیدنی تقریبا یک میلیون شهروند ساکن در شهر حسکه و اطراف آن و حومه غربی استان الحسکه را تامین می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار جهان