پرداخت ۷۱ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در خرم‌آباد

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم‌آباد گفت: ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی طی حدود سه سال گذشته در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، جعفر طولابی روز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان خرم آباد افزود: این مبلغ برای اجرای ۲۵۹ طرح و ایجاد اشتغال پایدار یک هزار و ۳۷۸ نفر از جویندگان کار پرداخت شده است.

وی با اشاره به تداوم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی تصریح کرد: همچنین در راستای جبران بخشی از خسارت های کرونا به مشاغل متضرر، تاکنون ۵۴ میلیارد تومان در قالب ۹ هزار  پرونده و اشتغال ۱۲ هزار و ۱۹۸ نفر به واحدهای صنفی شهرستان خرم آباد اعطا شده است.

طولابی درباره تسهیلات پرداختی به جمعیت تحت پوشش نهادهای حمایتی این شهرستان نیز گفت: مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب ۳۳۲ طرح اشتغالزایی به ۴۰۶ نفر پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: بانک های عامل باید برای اعطای تسهیلات به متقاضیان برنامه ریزی مناسبی داشته باشند تا تعیین تکلیف طرح ها تسریع شود.

فرماندار خرم آباد ادامه داد: پرونده تسهیلات کرونایی و توسعه اشتغال پایدار باید به صورت ویژه پیگیری، کمیته نظارت برای راستای آزمایی تشکیل و نحوه عملکرد کارآفرینان و وضعیت طرح ها بررسی شود.

وی در خصوص وصول مطالبات بانکی نیز گفت: بانک ها باید لیست بدهکاران تحت پوشش دستگاهها و نهادهای حمایتی را در اختیار این ادارات قرار دهند تا نسبت به پیگیری پرداخت مطالبات بانک اقدام شود.

طولابی فعالیت های صورت گرفته در حوزه اشتغال خرم آباد را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: برای جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تا اول بهمن ماه فرصت داریم که باید همه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل علاوه بر بازنگری و ارزیابی طرح ها، در این مدت یک ماهه تلاش بیشتری داشته باشند.

وی اظهار داشت: برای تسریع در کار، کمیته ای متشکل از نمایندگان فرمانداری، بانک ها، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاههای اجرایی  تشکیل می شود و در پایان از دستگاه های برتر و بانک های عاملی که بیشترین جذب سهمیه تسهیلات را داشته اند تقدیر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها