احتمال شیوع ویروس جدید کرونا در فرانسه

تهران – ایرنا – وزیر بهداشت فرانسه امروز احتمال داد که گونه جهش یافته ویروس کرونا که به تازگی در انگلیس کشف شده، در این کشور نیز وجود داشته باشد.

به گزارش ایرنا، اولیویه وران امروز در گفت‌وگو با رادیو اروپا ۱ گفت که ممکن است گونه جدید ویروس کرونا در حال انتشار در فرانسه باشد هر چند که آزمایش‌های اخیر آن را شناسایی نکرده‌اند.

وی افزود که واکسن‌هایی که به تازگی برای از بین بردن این ویروس ساخته شده‌اند می‌توانند در برابر گونه جدید آن نیز کارساز باشند.

در همین حال امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه امروز در واکنش به کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس و نگرانی های جهانی نسبت به وضعیت جدید شیوع کرونا گفت: لازم است سطح هوشیاری و امادگی های مرتبط با تدابیر کرونایی در فرانسه افزایش یابد.

مکرون این اظهارنظر را طی ویدئو کنفرانسی با حضور وزرای دولت مطرح کرد.

رییس جمهور فرانسه پس از مثبت اعلام شدن ابتلایش به کرونا در قرنطینه به سر می برد.

دیشب (۳۰ آذر) یکی از مقام‌های بلندپایه بهداشتی دولت آمریکا گفت: دلیلی وجود ندارد که از نسخه جدید ویروس کرونا در انگلیس احساس خطر کرد، واکسن‌های ساخته شده قادرند تا بر تمامی جهش‌های کرونا غلبه کنند.

دریاسالار برت جیرا مسئول آزمایش‌های تشخیص بیماری کووید –۱۹ در دولت ترامپ در مصاحبه با شبکه‌ای بی سی گفت: ویروس‌ها جهش می‌یابند. تاکنون حدود ۴ هزار جهش ویروس کرونا ثبت شده است. نشانه‌ای وجود ندارد که جهش اخیر ویروس، انگلیس را در بر گرفته باشد.

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس هفته پیش خبر داد که گونه جدیدی از ویروس کرونا که سرعت سرایت بیشتری دارد در جنوب شرقی این کشور شیوع یافته است. اعضای دولت انگلیس در پی شناسایی این گونه جمعه شب جلسه مخفیانه‌ای تشکیل دادند تا درباره تشدید محدودیت‌های کرونایی برای مهار این ویروس تصمیم‌گیری کنند.

در همین حال بیشتر کشورهای اروپایی برای جلوگیری از گسترش این ویروس، سفرها از انگلیس و بالعکس را متوقف کرده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده که با مقامات و نهادهای ذی‌ربط انگلیس در خصوص شیوع این ویروس جدید در تماس است. این سازمان در توییتی تصریح کرد که به محض دست یافتن به جزئیات و اطلاعات تازه درباره این ویروس، آن را با سایر کشورها در میان خواهد گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha