حناچی: خیابان ولیعصر (عج) تهران پتانسیل ثبت جهانی را دارد

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینکه خیابان ولیعصر (عج) ثبت ملی شده است اعلام کرد: این خیابان پتانسیل ثبت جهانی و بین المللی را دارد.

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری مراسم رویداد ۱۴۰۰ که در برج میلاد تهران برگزار شد به خبرنگاران با بیان اینکه برنامه‌های امسال و سال آینده را معطوف به برنامه‌های تهران ۱۴۰۰ خواهیم کرد افزود: استخوان‌بندی طرح خیابان ولی‌عصر(عج) است.

وی با بیان اینکه همکاران در شهرداری تلاش می‌کنند فرصتی جهت ثبت جهانی خیابان ولی‌عصر (عج) ایجاد کنند، افزود:‌ در حال حاضر کرونا اصلی‌ترین چالش پایتخت است و امروز همه افراد را در سطح جامعه درگیر کرده است.

حناچی ادامه داد: البته ترافیک و آلودگی هوا از مشکلاتی است که در تهران مانند بسیاری از کلانشهرها وجود دارد و جهت مقابله با آن برنامه‌های بلندمدت نیاز است که باید با جدیت آن را تعریف کرد.

وی منشا همه مشکلات پایتخت را عدم تمرکز اعلام کرد و افزود:‌ سیاست‌های عدم تمرکز در تهران وجود ندارد و باید این مساله مورد بررسی قرار گرفته شود ما نیز تلاش می‌کنیم با همکاری دولت این قضیه را پیگیری کنیم.

شهردار تهران تاکید کرد: بسیاری از مناسبت‌ها از جمله برنامه امروز فرصتی برای مرور یکصد سال گذشته و نگاه و برنامه‌ریزی برای ۱۰۰ سال آینده و همچنین درس گرفتن از تجربیات گذشته در بهتر تعریف کردن آینده برای مردم تهران است.

مراسم رویداد ۱۴۰۰ امروز- دوشنبه در مجموعه برج میلاد تهران بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها