١٨هزار خودرو در ٩ ماه گذشته در تهران توقیف شد

تهران- ایرنا- جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه، بیش از ١٨ هزار خودرو در ٩ ماه گذشته به دلیل دو تخلف هم‌زمان توقیف شده‌اند، گفت: اولویت اصلی پلیس برای رصد، تخلفات حادثه‌ساز بزرگراه‌ها است.

به گزارش ایرنا از پلیس راهور تهران بزرگ «سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور» روز دوشنبه افزود: رانندگان حادثه‌ساز به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: معابر عمومی برای استفاده همه مردم است، پلیس راهنمایی و رانندگی با استفاده از ظرفیت دوربین‌های نظارت تصویری تخلف‌ها را بررسی می‌کند.

موسوی‌پور گفت: همچنین تیم‌های محسوس و نامحسوس پلیس در همه شرایط حضور دارند و مردم هم از طریق تماس با ۱۱۰ می‌توانند پلیس را از تخلفات و دور دورهای شبانه مطلع کنند.

تخلف دور دورهای شبانه

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس فتا نیز قرارهای شبانه دور دور و سلب آسایش مردم را در فضای مجازی رصد می‌کند، اظهار داشت: پایان سلب آسایش مردم و تخلف‌های مجرمانه رانندگی، توقیف خودرو، اعزام به پارکینگ و معرفی متخلف به مرجع قضایی خواهد بود.

وی بیان کرد: ماده ۶۱۸ تخلف‌های رانندگی این تخلف‌ها را اخلال در نظم می‌داند و در ۹ ماه گذشته بیش از ۳۰۰ دستگاه خودرو متخلف را به مرجع قضایی معرفی کرده‌ایم.

موسوی‌پور گفت: در بعضی از تصادف‌ها خودرو به دلیل سرعت غیرمجاز به لاین مقابل پرتاب و منجر به فوت راننده شده است.

وی ادامه داد: خیلی‌ از خودروهای توقیف شده نقش مستقیم در تصادف ندارند اما تخلف ساز بوده‌اند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور پایتخت تشکیل شده است که سرعت را به سه بخش تقسیم کرده‌؛ بخش اول سرعت ۳۰ کیلومتر فراتر از سرعت مجاز، بخش دوم سرعت ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر فراتر از سرعت مجاز و در نهایت سرعت ۵۰ کیلومتر فراتر از سرعت مجاز است.

وی ادامه داد: از راننده متخلف با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر فراتر از سرعت مجاز تعهد گرفته می‌شود و در صورت تکرار، اقدام راننده اخلال در نظم تشخیص داده شده و به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها