دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن الکترودیالیز در روستاهای استان بوشهر نصب می‌شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، در تامین آب آشامیدنی روستاها، دستگاه‌های تصفیه و آب شیرین کن مبتنی بر فناوری الکترودیالیز مورد توجه قرار گرفته است و بزودی نصب و راه‌اندازی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست شورای آب استان بوشهر افزود: در این ارتباط تاکنون سه دستگاه آب‌شیرین‌کن الکترودیالیز در روستاهای شهرستان‌های جم و دشتی نصب شده‌است.
وی همچنین با اشاره به اجرای آب شیرین کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر اضافه کرد: این واحد آب‌شیرین‌کن یکی از طرح‌های مهم استان بوشهر است که با وارد مدار شدن آن زمینه تامین آب پایدار در استان بوشهر فراهم می‌شود.

گراوندبا تاکید بر سرعت بخشی در اجرای طرح‌های برقرسانی برای افتتاح پروژه آب شیرین‌کن بوشهر بر اساس برنامه زمان‌بندی گفت: بر اساس تعهد سرمایه‌گذار، فاز نخست آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر تا پایان امسال وارد مدار تولید و مابقی پروژه هم قبل از فصل تابستان سال آینده تکمیل می‌شود.

استاندار بوشهر افزود: تکمیل پروژه‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستای استان بوشهر یکی از اولویت‌های مهم استان است که در این ارتباط باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

گراوند ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از مشکلات مهم آبرسانی روستایی فرسودگی شبکه آبرسانی است اجرای طرح‌های نوسازی و اصلاح شبکه‌های آبرسانی در شهرها و روستاها از جمله ضرورت‌های استان بوشهر است که باید با مشارکت دهیاری‌ها اجرا شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه آب‌شیرین کن یکهزار مترمکعبی جزیره شیف و ضرورت سرعت بخشی در برقرسانی به آن گفت: بزرگترین خدمت به مردم بوشهر در پایداری تامین آب آشامیدنی، اجرا و راه‌اندازی پروژه‌های آبرسانی از جمله آب‌شیرین‌کن است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha