امام جمعه بیرجند: انسان دارای نفع بیشتر برای جامعه بهترین فرد است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: بهترین انسان‌ها کسانی هستند که نفع بیشتری برای جامعه و مردم دارند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز دوشنبه در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت روز حمل و نقل و راهدار گفت: گاهی برخی خدمات دیده نمی‌شود اما در راه‌های مواصلاتی گروهی هستند که در گرمای شدید و سرمای بسیار زیاد، در برف و کولاک؛ در حال تلاش هستند تا این حمل و نقل و ارتباط قطع نشود.

وی تصریح کرد: اگر این کار برای خدا باشد؛ نوعی جهاد در راه خداست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خداوند در بدن انسان‌ها برای زنده ماندن سلول‌ها، همواره یک سیستم حمل و نقل از قبیل خون و گلبول‌های قرمز قرار داده تا مواد غذایی را به سلول‌ها رسانده و سپس سموم بدن را دفع کنند.

وی با بیان اینکه در حیات یک انسان، حمل و نقل مواد غذایی بین سلول‌ها، نقش سلامتی و تندرستی دارد افزود: در زندگی اجتماعی نیز حیات همه افراد یک جامعه از کودکان تا سالمندان؛ بستگی به رساندن انواع مواد غذایی و کالاهای اساسی دارد و این نیازها از طریق حمل و نقل تامین می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با تاکید بر اینکه حمل و نقل و ایمنی راه، موضوع بسیار مهمی برای حیات یک جامعه است گفت: راهداری همواره از ایجاد مانع و بسته شدن راه‌ها و نرسیدن نیاز مردم جلوگیری می‌کند.

وی افزود: همانگونه  که در بدن انسان میکروب و ویروس مانع از رسیدن موادغذایی به سلول‌ها شده و باعث بیماری می‌شود در راه نیز موارد مختلفی باعث مسدود شدن راه شده و حمل و نقل را دچار اختلال می‌کند.

امام جمعه بیرجند اظهار داشت: در دنیا نیز تفکر لیبرالی و دنیاپرستی باعث شده افرادی مانع از رسیدن بسیاری نعمات خداوند به مردم محروم شوند که باید این تفکر در جامعه حذف شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها