۲۱۷ روستای کردستان از آب شرب پایدار بهره‌مند شد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و بهره‌برداری آب شرکت آبفا کردستان گفت: از اسفند پارسال تا آذر امسال آبرسانی پایدار به ۲۱۷ روستای استان با بیش از ۸۶ هزار نفر جمعیت انجام شده است.

به گزارش ایرنا، محمد فرهاد روز سه‌شنبه اظهار داشت: با این اقدام ۲۴ هزار و ۱۵۱ خانوار معادل ۸۶ هزار و ۵۳۲ نفر از آب شرب سالم و بهداشتی در این روستاها به صورت پایدار بهره‌مند شدند.

وی اضافه کرد: بیشترین آبرسانی پایدار روستایی در این مدت در شهرستان قروه با ۸۸ روستا انجام شده است و پس از آن در شهرستان سقز ۶۰ روستا، مریوان و دهگلان هرکدام ۱۵ روستا، دیواندره ۱۴ روستا، سنندج و بانه هفت روستا، کامیاران ۶ روستا و بیجار پنج روستا به آب شرب پایدار دسترسی یافتند.

معاون توسعه و بهره برداری آب شرکت آبفا کردستان یادآور شد:در گذشته بخشی از روستاهای استان با مشکلاتی از قبیل افت فشار، قطعی‌های گاه و بیگاه و عدم آبرسانی پایدار مواجه بودند که برای رفع این مشکل برنامه‌ریزی و به تدریج طرح‌های آبرسانی اجرا شد.

فرهاد اظهار داشت: با یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی از اسفندماه سال گذشته، برنامه ریزی کامل و جامعی برای تقویت آبرسانی به روستاها در دستور کار شرکت آبفا قرار گرفت و تاکنون در این راستا اقدامات مناسبی انجام شده است.

وی با تاکید بر تداوم اقدامات شرکت آبفا برای ارتقای خدمات رسانی به روستاها و افزایش بهره مندی ساکنان آنها از خدمات تأمین آب شرب پایدار، تاکید کرد: این طرح‌ها گام مهمی در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان خواهد بود.

کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها