فاطمه و امیرعلی پرطرفدارترین نام‌های نوزادان در استان سمنان شدند

سمنان- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: فاطمه و امیرعلی در میان اسامی برگزیده والدین، پر طرفدار ترین نام های انتخابی برای نوزادان متولد شده امسال در استان سمنان تا پایان آبان گذشته شدند.

عباس قندالی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: نام‌های فاطمه با ۱۳۷ مورد، زهرا با ۶۴ مورد، حلما با ۵۴ مورد، فاطمه زهرا با ۴۸ مورد و ریحانه با ۴۶ مورد انتخاب، ۵ نام دخترانه پر طرفدار در استان سمنان هستند.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان بیان کرد: هم چنین نام‌های امیرعلی با ۱۰۴ مورد، علی با ۹۷ مورد، محمد با ۷۲ مورد، امیرحسین با ۷۲ مورد و ابوالفضل با ۶۵ مورد امتخاب، پرطرفدارترین نام‌های پسرانه در بین مردم استان بودند.

وی گفت: پنج هزار و ۹۳ نوزاد تا پایان آبان ۹۹ در استان سمنان متولد شدند که از این تعداد، ۲ هزار و ۶۲۸ نوزاد پسر و ۲ هزار و ۴۶۵ نوزاد دختر بودند.

وی یادآور شد که میزان تولد در استان سمنان نسبت به سال گذشته ۷.۱ درصد کاهش داشته است.

قندالی گفت: شهرستان‌های شاهرود با یک هزار و ۸۳۶ مورد و سمنان با یک هزار و ۵۱۱ مورد، بیشترین ثبت تولد در استان را داشتند.

وی ادامه داد: یک هزار و ۹۸۸ ازدواج تا پایان مهر ماه در استان ثبت شد که این آمار نسبت به سال گذشته ۳.۶ درصد افزایش داشت.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان بیان کرد: هم چنین ۶۷۴ طلاق در همین بازه زمانی اتفاق افتاد که نشان دهنده کاهش ۱.۲ درصدی طلاق نسبت به زمان مشابه در سال گذشته دارد.

استان سمنان ۹۷ هزار کیلومتر مربع مساحت و حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha