عراق، ایران، روسیه و سوریه به تبادل اطلاعات امنیتی ادامه می دهند

بغداد - ایرنا- فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق تصریح کرد که کشورهای عراق، ایران، روسیه و سوریه به تبادل اطلاعات برای مبارزه با تروریسم در قالب کمیته چهارجانبه ادامه می دهند.

به گزارش ایرنا، سرتیپ «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق امروز (دوشنبه ) در گفت وگو با خبرگزاری رسمی عراق (نینا) تصریح کرد: کمیته امنیتی چهارجانبه متشکل از ایران، عراق، روسیه و سوریه که از زمان ورود داعش به عراق و سیطره آن بر برخی مناطق عراق تاسیس شد، همچنان در مقر وزارت دفاع عراق به کار خود ادامه می دهد و هدف از ایجاد این کمیته، تبادل داده های اطلاعاتی بین چهار کشور برای مبارزه با تروریسم است.
وی افزود: مرحله توسعه این مرکز و انتقال داده های آن به کار بر عهده وزارت دفاع است.
«احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق شانزدهم آذرماه جاری در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در پاسخ به این سوال که آیا بعد از چیره شدن بر گروه تروریستی داعش، کمیته چهارجانبه تبادل اطلاعات بین ایران، روسیه، عراق و سوریه همچنان تا این لحظه پا برجاست؟ گفته بود: «فواد حسین» وزیر خارجه عراق در طول سفر اخیرش به روسیه از حمایت این کشور به بغداد در طول سالهای گذشته تقدیر کرد و مسکو همچنان این حمایت را از طریق کمیته چهارجانبه در بغداد ارایه می دهد و تلاش ها برای تداوم این کار ادامه دارد.
کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی با ایران، روسیه و سوریه، با هدف همکاری و تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی این کشورها و نماینده عراق در بغداد راه‌اندازی شده است.
تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی «داعش» و تکفیری‌ها در عراق و سوریه یکی از مهمترین و موفق‌ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =