تربیت دانشجوی کارآفرین از ماموریت‌های دانشگاه‌ نسل سوم است

دزفول-ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول‌ تربیت دانشجوی کارآفرین و نوآور را از ماموریت‌های دانشگاه‌ نسل سوم دانست و گفت: این مهم باید در قاعده‌ مشخص با برنامه‌ریزی هدفمند در دانشگاه نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، علی افروس روز دوشنبه در آیین گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی دزفول افزود: امروزه یکی از مهمترین شاخص‌های تعالی جامعه دانایی ناشی از دستیابی به نتایج پژوهش‌های مهم در حوزه‌های مختلف علوم است.
وی ادامه داد: دولت و دستگاه‌های اجرایی و خصوصی باید زیرساخت‌های لازم را برای اجرای پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقات فراهم کنند.
وی حرکت روی مرزهای دانش و تاکید مسائل علمی موجود و روز جامعه در سطح ملی و بین‌المللی را از وظایف مهم دانشگاهیان در حوزه پژوهش دانست و گفت: تلاش شود با انجام تحقیقات تقاضا محور ضمن رفع نیازهای کشور در زمینه اختراعات و توجه ویژه به نوآوری و فناوری، سنگ بنای آینده شرکت‌های بزرگ و دانش بنیان را تضمین کرد.

افروس با تبریک هفته پژوهش این هفته را فرصتی مغتنم برای بازخوانی ماموریت‌های دانشگاه دانست و گفت: امروزه دانشگاه‌ها موظفند در حیطه‌ وظایف خود به کارآفرینی و نوآوری بپردازند تا دانشجویانی کارآفرین تربیت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اظهارداشت: این دانشگاه به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های تراز اول کشور برای رسیدن به دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم برنامه‌ریزی و حرکت کرده و با وجود مشکلات اقتصادی، تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا، گام‌های شایسته‌ای در این زمینه برداشته است.
پژوهشگران نمونه در بخش استادان،کارکنان و دانشجویان در این آیین تجلیل شدند.

همچنین رویا عصاره به عنوان پرستار نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول معرفی و تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها