رییس فدراسیون دوومیدانی: مسابقات بین‌المللی در اولویت نیست

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دو و میدانی گفت: به دلیل بحران کرونا و اعتبارات فدراسیون در تقویم ۱۴۰۰ مسابقات بین‌المللی در اولویت ما قرار ندارد.

هاشم صیامی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تا انتهای سال ورزشکاران دو و میدانی در ۱۲ مسابقه داخلی و ۲ رقابت برون مرزی حضور خواهند یافت و رقابت‌های صحرانوردی بزرگسالان کشور اولین و مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، آخرین رویداد این تقویم است. در صورت صدور مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش به دنبال برگزاری مسابقات باشگاه‌های داخل سالن هستیم. همچنین رقابت‌های بین‌المللی ماراتن مشهد را در ۲۰ فروردین در پیش داریم و اگر کرونا اجازه دهد دو و میدانی‌کاران خارجی هم در این رقابت‌ها حضور می‌یابند.

وی افزود: پیش از این مسابقات جهانی داخل سالن و صحرانوردی آسیا لغو شد اما به احتمال زیاد نوجوانان را به رقابت‌های قهرمانی آسیا به کویت اعزام می‌کنیم. تاکنون سهمیه ما برای حضور در این مسابقات ۱۲ نفر اعلام شد.  

رییس فدراسیون دو و میدانی عنوان کرد: این روزها ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند به اردو رفته‌اند. اردوی احسان حدادی هفته آینده بدون حضور مربی آمریکایی او در کیش آغاز می‌شود. مهدی پیرجهان، ناصر جهانی نیز اکنون در کیش در اردو به سر می‌برند. حسین رسولی نیز زیر نظر مربی بلاروس و حسن تفتیان در تهران در حال تمرین هستند. بهنام شیری و علی ثمری نیز زیر نظر هادی سپهرزاد در تهران تمرین می‌کنند و سجاده هاشمی نیز در ترکیه در حال تمرین است و فرزانه فصیحی با کمک حامی مالی به صربستان می‌رود.

وی در خصوص قرارداد مک ویلکینز مربی احسان حدادی گفت: فعلا قراردادی با مربی حدادی منعقد نکردیم اما حتما به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.  حدادی اکنون به صورت مجازی زیر نظر مک ویلکینز تمرین می‌کند. این مربی نمی‌تواند به دلیل کرونا و سن بالا به ایران بیاید.

صیامی با اشاره به اینکه اکنون با ۲ هدف کار خود را پیش می‌بریم، یادآور شد: هدف نخست کسب سهمیه المپیک و دیگری نیز حضور تیم ملی در بازی‌های آسیایی بزرگسالان در اردیبهشت ۱۴۰۰ در چین است. حدود ۵۰ ورزشکار و مربی در رده بزرگسالان و ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه دارند می‌توانند عضو تیم ملی شوند. در این راستا با پرداخت کمک هزینه به هیات‌های استانی اردوها را به صورت انفرادی برگزار کردیم.

وی ادامه داد: تقویم پیشنهادی سال ۱۴۰۰ را به زودی می‌بندیم. مسابقات بین المللی با توجه به بحران کرونا و اعتبارات فدراسیون در اولویت کار ما نیست. و تمام تلاش ما این است تا بیشتر اردوها و مسابقات را در ایران برگزار کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =