تعداد بیماران بستری کرونا در چهارمحال وبختیاری به کمتر از ۱۰۰ نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: پس از روند صعودی شیوع کرونا در استان طی ماه‌های اخیر، کاهش چشمگیر بیماران مبتلا به این ویروس در استان گزارش شده به طوری که تعداد بیماران بستری به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده است.

مجید شیرانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای پایانی آبان‌ماه تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا در استان به حدود ۳۵۰ نفر می‌رسید که این تعداد در حال حاضر به ۹۸ بیمار کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در اوج شیوع کرونا در استان در آبان‌ماه تعداد بیماران مبتلا به کرونا که در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری بودند نیز به حدود ۱۰۰ نفر می‌رسید که این تعداد نیز کاهش چشمگیری پیدا کرده و به ۱۸ نفر رسیده است.

شیرانی با بیان اینکه بار شیوع ویروس کرونا در استان در حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: این موضوع بر تعداد فوتی‌های کرونا نیز تاثیرگذار بوده است و این تعداد از  ۱۰ تا ۱۲ فوتی در روز به میانگین سه تا چهار فوتی کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری وضعیت کاهشی روند شیوع ویروس کرونا در استان را شکننده دانست و گفت: هرگونه بی‌توجهی و یا غفلت می‌تواند شیوع کرونا را دوباره صعودی کند از این‌رو مردم باید تا مهار کامل این ویروس نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقت لازم را داشته باشند.

شیرانی خاطر نشان کرد: بیماری کووید ۱۹ در ۲ مرحله رخ می‌دهد به طوری که در هفته اول ویروس وارد بدن می‌شود و در هفته دوم بدن نسبت به این ویروس واکنش نشان می‌دهد از همین رو ممکن است بسیاری از افراد در هفته اول هیچ علامتی نداشته باشند و ناقل ویروس باشند و با حضور در دورهمی‌ها و تجمعات این ویروس را به دیگر افراد سرایت دهند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها