شیوع کرونای جدید؛ انگلیس با خطر کمبود مواد غدایی روبرو است
صف طولانی کامیون های حمل مواد غذایی پشت مرزهای انگلیس

تهران – ایرنا – به دنبال شیوع گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس، برخی کشورها از جمله کشورهای همسایه مرزهای زمینی و هوایی با انگلیس را مسدود کرده اند و همین امر سبب شده تا این کشور با احتمال بحران کمبود مواد غذایی و مواد اولیه مواجه شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر گزارش داد: فرانسه در پی ظهور این ویروس جهش یافته،  به مدت ۴۸ ساعت هرگونه تردد زمینی از طریق کانال مانش با انگلیس را متوقف و ممنوع کرد. انبوهی از کامیون های حمل مواد غذایی از ورود به انگلیس منع شده اند که می تواند باعث کمبود مواد غذایی در این کشور شود.

خبرنگار سی ان ان افزود:نخستین پیامد فوری این اقدام فرانسه، متوقف شدن و کمبود مواد غذایی تازه از قبیل سبزیجات و میوه ها است که دراین فصل از سال به شدت به آن نیاز است.

خبرنگار این شبکه خبری ادامه داد: هم اکنون صف های طولانی کامیون ها در جنوب انگلیس و درمنطقه «کِنت» (Kent)بوجود آمده و وزیرحمل و نقل انگلیس از شرکت های این کشور خواسته است تا کامیون های متعلق به خود را از این منطقه که تنها معبر عبوری کانال مانش به خاک فرانسه است،  دور نگاه دارند.

سی ان  ان افزود: نشست فوق العاده کابینه انگلیس که انتظار می رود تا ساعاتی دیگر برگزار شود، بررسی تاثیرات فوری این اقدام فرانسه و دیگر کشورها بر کمبود مواد غذایی  دراین کشور  و نگرانی های مرتبط به آن است.

به گزارش ایرنا،  شناسایی گونه جهش‌ یافته ویروس کرونا در انگلیس و افزایش آمار مبتلایان به این بیماری، بیشتر کشورهای اروپایی را بر آن داشت تا در اقدام نخست، برای جلوگیری از گسترش این ویروس، سفرها از انگلیس و بالعکس را متوقف کنند.

هلند، بلژیک، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ایران، کویت، عربستان و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که پروازهای ورودی از انگلیس را ممنوع کرده اند.

دولت کانادا نیز ساعاتی پیش در پی شیوع گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس ورود هواپیماهای مسافربری از این کشور را به مدت ۷۲ ساعت ممنوع کرد.

وزیر بهداشت انگلیس نیز اعلام کرد که شیوع گونه جهش‌یافته و جدید ویروس کرونا از کنترل خارج شده است.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha