تکاپوی مقام‌های اروپایی برای جلوگیری از گسترش ویروس جهش‌یافته کرونا

تهران- ایرنا- به دنبال مشاهده نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس، مقامات کشورهای اروپایی برای جلوگیری از یک بحران دیگر به دنبال راه حلی اروپایی هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مشاهده نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس که گفته می شود شدت سرایت آن به مراتب بیشتر از ویروس شناخته شده کرونا است، کشورهای اروپایی را نگران کرده است.

به نوشته نشریه بیلد، دولت آلمان می خواهد به دلیل نوع جدید ویروس کرونا، سفر به انگلیس را کاملاً متوقف کند. این روزنامه با استناد به اطلاعاتی از مقامات دولتی گزارش داد که از نیمه شب دوشنبه تا ۶ ژانویه (۱۷ دی) باید ترافیک هوایی از انگلیس ممنوع می شود. بر این اساس آنگلا مرکل صدراعظم در تلاش است تا مسیرهای دریای و ریلی به سوی این کشور را نیز مسدود کند.

به گزارش بیلد، مرکل در حال رایزنی برای یافتن راه حلی اروپایی با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه است. آلمان در حال حاضر ریاست شورای اتحادیه اروپا را به عهده دارد. اتحادیه اروپا باید هر چه سریعتر در مورد توقف کامل تردد مسافران بین سرزمین اصلی اروپا و انگلیس تصمیم بگیرد.

با این حال پیش از تصمیم‌گیری اتحادیه اروپا، آلمان قصد دارد چندین کشور اروپایی دیگر نیز ترافیک هوایی بین آلمان و انگلیس را ممنوع کنند. بر این اساس کابینه در حال زمینه چینی است که این تصمیمات هر چه سریعتر اعمال شود. پلیس آلمان پیشتر در توییتر هشدار داده بود که سفر به انگلیس تنها در موارد کاملاً ضروری انجام می شود و به زودی 'ممکن است ترافیک هوایی متوقف شود'.

مقامات آلمانی تاکید دارند اگر هنوز پروازهای برگشتی وجود دارد، شهروندان این کشور باید بتوانند از هواپیما به آلمان استفاده کنند. هلند پیش از این ممنوعیت فرود هواپیماهای مسافربری را از انگلیس، بلژیک و ایتالیا وضع کرده است.

در همین رابطه «کارل لاوترباخ» کارشناس بهداشت حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) در گفت وگو با نشریه تاگس سایتونگ خواستار محدودیت ترافیک هوایی به آلمان شد.

به دنبال شناسایی گونه جهش یافته از ویروس کرونا در انگلیس و افزایش نگرانی‌ها از شیوع شدیدتر این بیماری همه‌گیر درسایر نقاط جهان، برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله آرژانتین، کلمبیا، شیلی و پرو پروازهای ورودی و بالعکس از انگلیس را به حالت تعلیق درآوردند.

دولت انگلیس در پی شناسایی گونه جهش یافته ویروس کرونا،   محدودیت‌ها در این کشور را تشدید کرده است. سرعت بالای شیوع این ویروس باعث شد تا نخست وزیر انگلیس پس از جلسه اضطراری با اعضای دولت، سطح محدودیت های کرونایی در جنوب شرق این کشور را به مرحله‌ جدیدی که فقط عنوان قرنطینه را یدک نمی‌کشد، افزایش دهد.

سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده است که با مقامات و نهادهای ذیربط انگلیس در خصوص شیوع این ویروس جدید در تماس است. این سازمان در توئیتی تصریح کرد که به محض دست یافتن به جزئیات و اطلاعات تازه درباره این ویروس، آن را با سایر کشورها در میان خواهد گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha