ممنوعیت تجمع؛ تدبیر کره جنوبی برای مقابله با کرونا

تهران - ایرنا - دولت کره جنوبی برغم کاهش نسبی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، تصمیم گرفته است، ممنوعیت تجمع بیش از پنج نفر را در پایتخت و چند شهر دیگر کشور اعمال کند.

به گزارش ایرنا ،یونهاپ روز دوشنبه گزارش کرد، تعداد مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در کره جنوبی برای اولین بار در ۶ روز گذشته، امروز (دوشنبه )با ثبت ۹۲۶ مورد به زیر هزار نفر کاهش یافته است.

بر اساس گزارش آژانس کنترل و پیشگیری از بیماریهای کره جنوبی (KDCA) از مجموع ۹۲۶ مورد ثبت شده، ۸۹۲ مورد آن محلی بوده است .کاهش آمار در حالی است که تعداد مبتلایان در روز یکشنبه هزار و ۹۷ تن، شنبه هزار و ۵۳ تن و جمعه نیز هزار و ۶۲ تن بوده است.

گزارش ها حاکی است شمار مبتلایان به کرونا در کشور از ۵۰ هزار مورد گذشته است. فقط ۱۱ روز طول کشید تا  تعداد مبتلایان  از مرز ۵۰ هزار مورد بگذرد.

در عین حال مقامات کره ای روز دوشنبه گفتند که در اقدامی سختگیرانه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، ممنوعیت تجمع پنج نفر یا بیشتر در سئول احتمالا از اواخر این هفته اجرایی می شود.

آنها خاطرنشان کردند دستورالعمل جدید اداری برای اعمال محدودیت های مربوط به برنامه های شب کریسمس از روز چهارشنبه یا پیش از آن اجرایی می شود.

همزمان با این تحولات، «چونگ سای کیون»  نخست وزیر کره جنوبی اعلام کرد کشورش تصمیم دارد واکسیناسیون ویروس کرونا را در سه ماهه اول سال آینده به صورت محدود آغاز کند.

اظهارات این مقام کره جنوبی در حالی مطرح شده است که نگرانی ها از عقب ماندن کره جنوبی در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته برای تهیه واکسن ویروس کرونا افزایش یافته است.

دولت پیشتر اعلام کرده بود که دسترسی زودهنگام به واکسن های تولید شده توسط چهار شرکت دارویی اروپایی و آمریکایی را تضمین کرده است.

تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی تاکنون ۶۹۸ نفر گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جهان