زمان ثبت نام آزمون قرآن و عترت تغییر کرد

تهران- ایرنا- ستاد اجرایی نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از تغییر زمان آغاز ثبت نام این آزمون در دهم دی خبر داد.

 به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان ثبت نام نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت به ۱۰ دی ماه تغییر پیدا کرد. پیش از این قرار بود ثبت نام، از اول دی ماه ۹۹ آغاز شود.
به گفته سید فخرالدین  اسماعیلی رئیس ستاد نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت؛ با توجه به ادامه روند ثبت اطلاعات مؤسسات قرآنی در سامانه جامع موسسات قرآنی (qia.ir) و درخواست مدیران مؤسسات، جهت تمدید مهلت ثبت اطلاعات، زمان آغاز ثبت نام در آزمون، به ۱۰ دی ماه آغاز تغییر یافت.
اسماعیلی افزود: ستاد اجرایی بدلیل اینکه قرآن آموزان یک مؤسسه در صورت عدم ثبت اطلاعات آن مؤسسه در سامانه qia.ir قادر به ثبت نام در آزمون نخواهند بود؛ اقدام به اخذ تصمیم برای تغییر زمان آغاز ثبت نام گرفت.

وی همچنین به جمع آوری اطلاعات مربیان در سامانه اشاره کرد و گفت: امسال قصد داریم رتبه­ بندی مربیان را بر اساس آزمون انجام دهیم که پیش از آن باید در سامانه ثبت نام کند.
ثبت نام آزمون امسال در ۱۴ رشته شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دو رشته ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره، بخش معارف اهل بیت (علیهم السلام) در سه رشته حفظ و مفاهیم نهج­ البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومین و  حفظ قرآن کریم در رشته های حفظ و مفاهیم جزء۳۰ ،  حفظ  و مفاهیم جزء اول، حفظ  و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم امکان پذیر خواهد بود و آزمون نیز در نیمه اول اسفند ۹۹ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار فرهنگ