رییس دانشگاه علوم پزشکی: مشکلات پرستاران گلستان برطرف می‌شود

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که حل مشکلات پرستاران استان در دست انجام است و شرایط استخدام، حقوق و مزایای آنها بهتر می‌شود.

عبدالرضا فاضل با تبریک ولادت حضرت زینب و روز پرستار در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا راجع مشکلات صنفی پرستاران گلستان اظهار داشت: موضوع اخذ تعهد محضری از پرستاران قراردادی ۸۹ روزه حذف شده است ضمن اینکه تعدادی از آنها تبدیل وضعیت پیدا کرده و در قالب طرح جدید مشغول ارائه خدمت هستند.

وی بیان داشت: در طرح جدید حقوق این دسته از پرستاران به ۶۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

گفتنی است پیش از این پرستاران قراردادی ۸۹ روزه مکلف به دادن تعهد محضری مبنی بر انتظار نداشتن استخدام رسمی بودند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مطالبات ۶ ماهه نخست امسال پرستاران گلستان پرداخت شد و تسویه بخشی از معوقات باقی مانده اخیر هم در دست انجام است.

دکتر فاضل در خصوص تبدیل وضعیت پرستاران گلستان و با یادآوری اینکه سازمان برنامه بودجه هنوز سهمیه جدید استخدام کادر بهداشت و درمان استان را اعلام نکرده است؛ اظهار داشت: در آزمون استخدامی آینده جذب ۱۰۰ نفر نیروی دانشگاه علوم پزشکی گرگان دیده شده است که بیشتر آنها در حوزه پرستاری و کادر درمانی بیمارستان‌ها خواهد بود.

به گزارش ایرنا؛ در استان گلستان حدود چهار هزار و ۸۰۰ پرستار در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، ارتش و تامین اجتماعی مشغول به کار هستند.

به گفته محمدمهدی بطیار عضو هیات مدیره نظام پرستاری گلستان؛ با احتساب موارد مشکوک و مرخصی‌های استعلاجی طی کمتر از یک سال اخیر بیش از ۷۰۰ پرستار در این استان گلستان به کرونا و دیگر بیماری‌های مشکوک مبتلا شدند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها