زنگنه بررسی وضعیت بازار جهانی نفت را هدف اصلی سفرش به مسکو اعلام کرد

مسکو - ایرنا - "بیژن نامدار زنگنه" وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران بررسی وضعیت بازار جهانی نفت را مهمترین موضوع سفر کاری خود به مسکو اعلام کرد.

بیژن زنگنه یکشنبه شب در بدو ورود به فرودگاه مسکو در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ما دیدارهایی با مقام های دولتی روسیه و سران شرکت های نفتی این کشور خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: روسیه نقش مهم و مثبت در همکاری بین اوپک و اوپک پلاس ایفا می کند.  

زنگنه تصریح کرد، بخشی از این گفت و گوها به موضوعات و مسائل دوجانبه اختصاص خواهد یافت.  

وی همچنین گفت : قطعا رایزنی بین اعضای اوپک و اوپک پلاس موثر بوده و روسیه در این مورد نقش خوبی ایفا کرده است و ما در این مورد با آنها مشورت خواهیم کرد.

 زنگنه در پاسخ به این سوال که آیا ایران در حال حاضر آمادگی بازگشت به بازار جهانی نفت را دارد، گفت: «جواب به این سوال فعلا زود است».

 زنگنه وزیر نفت امشب در راس هیاتی به منظور دیدار با مقامات عالی رتبه روسیه و رایزنی درباره آخرین وضعیت همکاری های دو کشور در زمینه انرژی و چشم انداز بازارهای جهانی وارد مسکو شد و مورد استقبال چند مقام روس و کاظم جلالی سفیر ایران قرار گرفت.   

زنگنه قرار است امروز دوشنبه  با "الکساندر نواک" معاون نخست وزیر روسیه و "نیکلای شولگینوف" وزیر انرژی این کشور دیدار و گفت‌وگو ‌کند.  

"نیکلای شولگینوف" به تازگی وزیر انرژی روسیه شده است که قبلا در اختیار الکساندر نواک بود.  

روسیه به عنوان عضو اوپک پلاس سهم مهمی در بازار نفت دارد و از این رو روابط حسنه دو کشور می تواند در رونق بازار نفت ایران هم موثر باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار جهان