۲۶۰ کیلومتر شبکه سیمی برق سیستان و بلوچستان به کابل خودنگهدار تبدیل شد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۲۶۰ کیلومتر شبکه سیمی برق این استان از ابتدای سالجاری تا پایان آبان به کابل خود نگهدار تبدیل شده است.

خلیل عوض زاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این میزان تعویض توسط حوزه بهره برداری این شرکت به صورت امانی و در تمام شهرهای سیستان و بلوچستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه فرآیند تبدیل شبکه‌های سیمی به کابل‌ خودنگهدار در سیستان و بلوچستان از سال های قبل آغاز شده بود افزود: برنامه تعویض یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر کابل‌های سیمی و فرسوده این استان به خود نگهدار در نظر گرفته شده که در صورت تامین اعتبار لازم عملیات اجرایی آن به سرعت انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ادامه داد: کابل‌های خودنگهدار از نوع آلومینیوم روکش دار هستند که علاوه ‌بر کاهش هزینه نسبت به سیم‌های مسی، ماندگاری بیشتر شبکه را نیز باعث می‌شود.

وی تصریح کرد: خدمات رسانی مطلوب به مشترکان، افزایش پایداری شبکه، هزینه کمتر اجرا به نسبت سیمی، ضریب ایمنی بالا برای همکاران و شهروندان، کاهش سرقت سیم‌های شبکه، کمک به بهبود فضای مناسب شهری، جمع آوری برق‌های غیرمجاز و جلوگیری از سرقت انرژی، رفع ضعف ولتاژ مشترکان، توجه به مسائل زیست محیطی با حذف شاخه زنی درختان در تماس با شبکه و کاهش تلفات از دیگر مزایای تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار است.

عوض زاده انجام این طرح در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان را با توجه به شرایط رطوبتی و فرسایش کابل‌های سیمی مهم عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و فرسودگی سریع تاسیسات و شبکه‌ها در مناطق رطوبتی لزوم اجرای این طرح در این مناطق دو چندان است.

وی افزود: راسک و کنارک به عنوان نخستین شهرستان‌های سیستان و بلوچستان آغاز کننده این طرح بوده و هم‌اینک تمام شهرستان‌های این استان به صورت امانی و روزانه در حال فعالیت و تعویض کابل‌های مسی به خود نگهدار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها