اتاق بازرگانی خراسان رضوی از استاندار خراسان رضوی قدردانی کرد

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی از اقدام مناسب استاندار این استان برای حل مشکلات مرز دوغارون و ایجاد سهولت در رفت و آمد کامیونهای حامل کالاهای صادراتی و ترانزیت قدردانی کرد.

اتاق بازرگانی خراسان رضوی روز یکشنبه به نقل از احمد زمانیان یزدی در نشست هیات نمایندگان این اتاق گزارش داد: پیش از این یک مرز با دو قانون در گذرگاه دوغارون وجود داشت که مشکلات و رانتهایی را سبب شده بود اما با حمایت استاندار خراسان رضوی و پیگیری نهادهای متولی نظیر گمرک، این مشکل رفع شده است زیرا هم‌اینک حمل کالاهای صادارتی و ترانزیتی از یک معبر صورت می‌گیرد.

وی همچنین به تحقق مدیریت یکپارچه در مرز دوغارون با پیگیری و مطالبه اتاق بازرگانی اشاره و بیان کرد: افزایش ساعات کاری مرز از دیگر دستاوردهایی است که به کاهش ترافیک سنگین و معطلی طولانی مدت کامیونها در مرز دوغارون منجر شد.

رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: توسعه صنعتی در کشور ما باید با محور ایجاد واحدهای بزرگ و تولید انبوه پیگیری شود.

غلامعلی رخصت افزود: تجربه فعالیت واحدهای کوچک و متوسط در بخش تولید، نشان می‌دهد که هزینه تمام شده تا چه میزان برای این بنگاه‌های اقتصادی، بالا بوده و در عمل مجال رقابت در بازارهای بزرگتر از آنها دریغ شده است.

وی بر سرمایه گذاری در صنایع رقابت پذیر تاکید کرد و گفت: اگر هزینه تمام شده تولید کاهش پیدا کند، نتیجه آن توسعه واحدهای R&D و رشد فناوری خواهد بود. صنعت ما به ویژه در بخش پوشاک و نساجی نتوانسته هم پای صنایع پیشرو حرکت کند و ضعف نیز در همین محدودیتهاست.

رخصت اضافه کرد: متاسفانه سیاستگذاریها و ضوابط حاکمیتی در کشور ما به گونه ای رقم می خورد که زمینه برای ایجاد واحدهای بزرگ صنعتی، توسط بخش خصوصی فراهم نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =