رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهترین قدردانی از پرستاران است

سبزوار- ایرنا- سرپرست فرمانداری سبزوار با گرامیداشت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به منظور مهار کرونا بهترین قدردانی از مجاهدت و جان فشانی‌های پرستاران است.

حسین شاد عصر یکشنبه در آیین تجلیل از پرستاران بیمارستان حشمتیه سبزوار افزود: کادر درمان به ویژه پرستاران با فداکاری از ابتدای شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار داشتند.

وی اضافه کرد: با تلاش پرستاران و کادر درمان، وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان سبزوار نسبت به گذشته بهتر شده و استمرار این وضعیت و بهبود آن به همراهی همه مردم نیاز دارد.

سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: مهمترین توصیه جامعه پرستاری به مردم، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی خانوادگی است.

شاد افزود: بر مبنای آمار دانشگاه علوم پزشکی سبزوار دورهمی‌های خانوادگی عامل اصلی شیوع کرونا در این شهرستان است چنانکه حدود ۶۰ درصد از موارد ابتلای جدید به این ویروس مرتبط با برپایی این دورهمی‌هاست.

وی با اشاره به فعالیت ۹۴ پایگاه سلامت مسجد محور در سبزوار در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی اضافه کرد: با تلاش جامعه بسیج پزشکی و نیروهای بسیجی در شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا و حمایت درمانی و معیشتی از آنها اقدامات موثری در کاهش شیوع ویروس کرونا برداشته شده است.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری ساکن شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها