۳۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 84155418
۲ نفر

برچسب‌ها

تابلوی خیابان شجریان در تهران نصب شد

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از ثبت خیابانی به نام "استاد شجریان" و نصب تابلوی آن در منطقه ۲ پایتخت در آستانه شب یلدا خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، محمدجواد حق شناس در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به مصوبه فروردین ۹۸ شورای شهر مبنی بر ثبت اسم خیابانی در منطقه ۲ تهران به نام استاد شجریان و وقفه هایی که در ابلاغ این مصوبه صورت گرفت.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: با توجه به پیگیری های مکرر رئیس و اعضای شورا و کمیسیون فرهنگی، این مصوبه در آستانه شب یلدا به مرحله اجرا رسید.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، ۲۰ مهر امسال در صحن شورای شهر درباره مرحوم شجریان اظهار داشت: او قاری قرآن، خوشنویسی با استعداد و نقاشی خوش ذوق بود و آثار ماندگارش در صدا برای نسل‌ها میراث ملی ایرانیان خواهد بود.

وی درباره نامگذاری خیابانی در تهران به نام شجریان گفت: مکاتبات لازم درباره اجرای مصوبه شورا جهت نامگذاری خیابان به نام شجریان صورت گرفته است و ان‌شاءالله به زودی توسط شهرداری اجرا می‌شود.

استاد محمدرضا شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران که از وی با عنوان "خسرو آواز ایران" یاد می‌شود پس از تحمل دوره طولانی بیماری ۱۷مهر ماه امسال در سن ۸۰ سالگی در بیمارستان جم تهران درگذشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =