استاندار: پرستاران فارس در کارزار کرونا جانانه پای کار بودند

شیراز - ایرنا- استاندار فارس با تقدیر از خدمات شبانه روزی کادر سلامت و به ویژه پرستاران استان گفت: آنها در بحران کرونا تمامی تلاش خود را به کار بستند و جانانه پای کار ایستادند، کادر سلامت استان در روزهایی که بیماران به خدمات آنان نیاز داشتند، از هیچ خدمتی دریغ نکرده و تا پای جان ایستادند.

عنایت الله رحیمی روز یکشنبه در آیین تجلیل از پرستاران در شیراز به مناسبت روز پرستار ، گفت: در این بحران پرستاران و کادر سلامت، از جان خود گذشتند.

 رحیمی  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشور و امام شهدا، به ویژه شهدای عرصه سلامت و تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، هدف از حضور در این آئین را ادای احترام به مقام شامخ شهدای سلامت استان عنوان کرد.

استاندار فارس ادامه داد: تجربه بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران نشان داده است مردم ما هر زمان جامعه ایرانی تحت تهدید، تحریم و فشار قرار گیرد، منسجم تر و متحدتر شده و همه گروه ها و اقشار برای کمک، قد علم می کنند.

 رحیمی با اشاره به برخی مشکلاتی که کشورهای بزرگ دنیا، به ویژه در روزهای نخست اپیدمی کرونا با آن درگیر شدند، اظهار کرد: در جامعه ایرانی با وجود تحریم ها، مردم از خودگذشتگی کرده و پای کار ایستادند تا هیچ کمبودی احساس نشود.

او ادامه داد: به خاطر دارم در روزهای نخست این بحران، دکتر لطفی و همکاران او برای تامین وسایل محافظت از کادر سلامت و مردم، چه میزان دغدغه داشتند و با راهنمایی و حمایت امام جمعه شیراز و همکاری نیروهای بسیج، سپاه، نظامی و انتظامی، ارتش و دیگر مسوولان، چالش ها برطرف شد.

استاندار فارس راه اندازی بیمارستان پشتیبان و کمک های مومنانه را نمودی از این مشارکت و همدلی در استان فارس برای مدیریت کروناویروس خواند که خاطرات بسیار ارزشمندی را در آینده بر جای خواهد گذاشت.

 رحیمی با تاکید بر اینکه با روحیه تعاون و مودت در هر بحران و تهدیدی پیروز می شویم، گفت: پرستاران ما با وجود برخی مطالباتی که داشتند، اجازه ندادند در این بحران، خدشه ای در خدمات آنان ایجاد شود و ایثارگرانه تلاش کردند.

وی دستاوردهای فارس در کاهش آمار جانباختگان، نسبت به تعداد مبتلایان، در مقایسه با آمارهای کشور و حتی سراسر دنیا را نشان دهنده تبحر، تخصص و دانش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در کنار تلاش و همت آنان عنوان کرد.

استاندار فارس، پرستاران را فرشتگان نجات بیماران خواند و با اشاره به تلاش هایی که برای رفع چالش های حوزه پرستاری صورت گرفته، نسبت به رفع دیگر موارد نیز ابراز امیدواری کرد.

 رحیمی یادآور شد: در بحران کروناویروس اگر موفقیتی در استان فارس حاصل شده است، پس از لطف خداوند، نتیجه تلاش و سپس همدلی تمامی مسوولان، سازمان ها و مردم است، اما معنادارترین شاخص، تلاش کادر سلامت بود.

توانمندی و خدمات پرستاران استان باید گردآوری و مستندسازی شود

امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس، نیز در آئین گرامیداشت روز پرستار، با اشاره به توانمندی های خدمات کادر سلامت و پرستاران استان، بر اهمیت گردآوری و مستندسازی این تلاش ها تاکید کرد.

 آیت الله  لطف الله دژکام  در این آئین ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار و آرزوی اجر دنیوی و اخروی برای پرستاران و کادر سلامت، گفت: ما همواره مدیون خدمات پرستاران بوده ایم و در این بحران مشخص شد که آنان چه خدماتی را به جامعه ارائه می دهند که باید مورد تقدیر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: بحران کرونا در سطح جهان، همه کشورها را درگیر کرد و تمامی نیروهای بهداشتی درمانی کشورها برای نجات مردم خود تلاش کردند که این خدمات تا سال ها بعد در اذهان باقی می ماند.

او دفاع از خدمات جامعه پرستاری و کادر سلامت کشور در این بحران را نیازمند گردآوری و مستندسازی برای ارائه در جوامع علمی دنیا دانست تا بتوان توانمندی های این نیروها را به زبان علمی اثبات کرد.

آیت الله دژکام تفاوت معنادار آمار جانباختگان استان فارس نسبت به دیگر مناطق کشور را نمودی از این توانمندی و اثبات برتری دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد که باید با ارائه به مجامع علمی، بر مجموعه افتخارات استان افزوده شود.

سی‌ام آذرماه امسال روز پرستار نام گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها