پرستاران نظام سلامت ایران را روسپید کردند

تهران-ایرنا- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و گرامی‌داشت روز پرستار گفـت:‌ این سپیدپوشان بار دیگر نظام سلامت کشور را رو سپید کردند.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دکتر علیرضا زالی اظهار داشت: در این روزهای نفس گیر که ویروس منحوس کرونا بر سلامت مردم سرزمینمان سایه انداخته و دست یغماگر بیماری نشاط را از دل ها و خنده را از سیمای هموطنانمان ربوده، دلمان گرم است به وجود پرمهر انسان های شریف و نوع دوستی که با به کارگیری دانش، مهارت و تجربه شان کمر همت بسته اند که به هر قیمتی این خزان نومیدی را به بهار بدل کنند.

در ادامه آمده است : انسان های شریفی که ماههاست نفسهایشان به ماسک گره خورده و جهان را از دریچه شیلد و عینک نظاره گرند تا سینه ای از نفس نیفتد و چشمی از دیدن این جهان محروم نشود؛ انسان های مسئولیت پذیری که روزها، هفته ها و چه بسا ماه ها خود را از در آغوش کشیدن فرزندان و عزیزانشان محروم کرده اند تا کودکی حسرت به آغوش کشیدن پدر و مادرش را در دل نداشته باشد.

زالی گفته است: سپیدپوشانی که بار دیگر نظام سلامت را روسپید کردند و در تاریک ترین روزهای این جهان، روشنایی بخش دلهایی شدند که بهبود عزیزانشان را در انتظارند.واژه ها چه حقیراند در برابر انسان های بزرگی که گوهر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم های به خون نشسته صحرای کربلا را الگوی خود قرار داده اند و جهانی را با فداکاری ها و رشادت های خود انگشت به دهان گذاشته اند.

در ایران روز پرستار هرساله مصادف با پنجم جمادی الاول روز ولادت حضرت زینب (س) گرامی داشته می شود.

کمیته اجرایی سازمان بهداشت جهانی با حمایت شورای بین المللی پرستاران و کمپین Nursing Now سال ۲۰۲۰ به را به عنوان سال پرستار و ماما تعیین کرده بود.
​دبیر کل سازمان بهداشت جهانی نیز با بیان این مطلب که سال ۲۰۲۰ دویستمین سالگرد تولد فلورانس نایتینگل ملقب به بانوی چراغ به دست و بنیانگذار حرفه پرستاری مدرن است و این نامگذاری فرصتی است منحصر به فرد برای احترام به مشارکت پرستاران در سلامت دنیای ما.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha