استاندار آذربایجان‌شرقی از فداکاری پرستاران قدردانی کرد

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از جانفشانی کادر درمان، گفت: پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند .

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره نظام پرستاری استان افزود: شیوع کرونا ثابت کرد که بخش بهداشت و درمان بسیار مهم است و بایستی جایگاه آن بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: پزشک و پرستار لازم و ملزوم هم هستند و باید کنار هم قرار گیرند تا جان انسان ها را نجات دهند.

پورمحمدی اظهار کرد: خوشبختانه با وجود تحریم ها و محدودیت ها، ویروس کرونا در کشور به خوبی مدیریت شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی بر این موضوع صحه گذاشت .

وی با تاکید بر اینکه وظیفه شناسی پرستاران قابل تقدیر است، گفت: در شرایطی که همه از حضور در کنار بیماران کرونایی ترس و واهمه داشتند کادر درمان شبانه روز برای درمان و پیشگیری تلاش کردند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برخی گلایه های پرستاران در خصوص تفاوت در پرداختی هایشان، اضافه کرد: متاسفانه در مجامع تصمیم گیر صحبت های کادر درمان بیش از این به خوبی شنیده نشده است و از این رو تفاوت هایی در پرداختی ها وجود دارد ولی تبعیض قابل قبول نیست.

وی با اشاره به فرمایشات صبح امروز رهبر معظم انقلاب در خصوص رسیدگی به مشکلات پرستاران، گفت: با توجه به فرمایش رهبری معضل پرستاران حل خواهد شد و این نشان از توجه رهبری به این قشر زحمت کش دارد.

رئیس سازمان نظام پرستاری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار از اشتغال ۹ هزار پرستار در مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیشرو و اثرگذار در حوزه پرستاری است.

محمد ارشدی با بیان اینکه جامعه پرستاری از برخی مشکلات مزمن رنج می‌برد که با شیوع بیماری کرونا بیشتر نمایان شده است، افزود: مهم‌ترین مشکل این حوزه، کمبود نیروی انسانی است، به نحوی که در حال حاضر به ازای هر تخت در آذربایجان شرقی، ۱.۲ پرستار داریم که نصف ظرفیت مورد نیاز است.

وی با اشاره به جذب ۱۳۰۰ پرستار در مراکز درمانی استان در سال جاری، گفت: این تعداد نیرو جوابگوی نیازها نیست و هم‌اکنون چهار هزار نفر کمبود نیرو داریم که این مشکل موجب خستگی و فرسودگی کادر پرستاری شده است.

ارشدی خاطرنشان کرد: در صورتی که این مشکل به طور اساسی حل نشود با توجه به ادامه بیماری کرونا و حرکت جامعه به سمت سالمندی در آینده با بحران‌های بعدی مواجه خواهیم شد.

رئیس سازمان نظام پرستاری استان همچنین تبعیض در مسائل مالی و شغلی را از دیگر مشکلات جامعه پرستاری عنوان کرد و گفت: انتظار جامعه پرستاری، حذف تفاوت‌های پرداختی و اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای جامعه پرستاری است.

وی همکاری، حمایت و مساعدت مدیریت استان در ارائه تسهیلات قانونی به جامعه پرستاری را خواستار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها