۴۵ میلیارد ریال تسهیلات به بهبود یافتگان اعتیاد در ایلام پرداخت شد

ایلام - ایرنا - دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر ایلام گفت: طی ۹ ماهه سال جاری ۴۵ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال برای بهبود یافتگان از دام اعتیاد در این استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، محمد کریمی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دهلران اظهار داشت: این تسهیلات توسط بهزیستی، کمیته امداد، اداره زندان ها، تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ۷۹ نفر از بهبود یافتگان از دام اعتیاد در راستای اشتغال آنها پرداخت شده است.

وی با اشاره به وجود ۱۶ کارگاه اشتغالزایی در استان افزود: ۷۲ بهبودیافته از دام اعتیاد هم اکنون در این کارگاه ها مشغول بکار هستند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر ایلام یادآور شد: طی ۹ ماهه سال جاری ۲۵۴ نفر از بهبود یافتگان از دام اعتیاد در دوره های آموزش مهارت شغلی شرکت کرده اند.

کریمی به ۳۷ مرکز درمان دارویی بخش خصوصی و دولتی در استان با پوشش چهار هزار و ۵۰۰ نفر اشاره کرد و گفت: ۱۵ مرکز فعال اقامتی میان مدت در استان نیز سه هزار و ۷۰۰ نفر را تحت پوشش دارند.

وی اضافه کرد: ۱۸۵ سازمان مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر استان ایلام فعالیت دارند.

فرماندار دهلران نیز در این نشست گفت: کاهش سن گرایش به اعتیاد و گرایش زنان به مواد مخدر از آسیب جدی حوزه اجتماعی هستند.

مجید عسگری افغانستان را قطب تولید مواد مخدر دنیا عنوان کرد و یادآور شد: ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شرق به غرب قرار دارد و این مسئله موجب می شود مواد مخدر آسیب های جدی برای کشور داشته باشد.

وی با اشاره به آمار شهدای مبارزه با مواد مخدر در کشور گفت: این موضوع نشان می دهد کشورمان به تنهایی در مقابل عاملان این بلای خانمان سوز ایستاده است.

فرماندار دهلران پائین آمدن سن مصرف مواد مخدر را زنگ خطری جدی دانست و افزود: امروز زنان نیز به این بلای خانمان سوز گرفتار شده اند و این موجب از هم پاشیدگی کانون خانواده ها شده است.

عسگری بر ضرورت توجه به بحث های مقابله ، درمان ، پیشگیری و آموزش از مواد مخدر تاکید و اضافه کرد: آگاه سازی خانواده ها از آسیب های مواد مخدر و اصلاح تفکرات نادرست در خصوص خواص ساختگی و غیر علمی برای مواد مخدر از دیگر موضوعاتی است که باید دنبال کرد.

وی با اشاره به مجاورت شهرستان دهلران در کنار استان خوزستان و بویژه شهرستان اندیمشک گفت: بدلیل مجاورت در کنار کانون آلوده وظایف متولیان و مردم در راستای پیشگیری بیشتر است.

فرماندار دهلران بر پایش مسمتر کانون های کارگری، دانشجویی و دانش آموزی در شهرستان تاکید کرد و افزود: متولیان و مردم باید در خصوص امر اجتماعی کردن مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر همت مضاعف کنند.

عسگری گفت: ۱۶ سازمان مردم نهاد در این شهرستان در حوزه پیشگیری، درمان و مقابله با مواد مخدر فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha