تیم‌های خلاق حوزه تولید صنعتی در شتاب دهنده هم افزا جذب می‌شوند

تهران- ایرنا- تیم های خلاق حوزه ساخت و تولید صنعتی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شتاب دهنده هم افزا جذب می‌شوند.

 هم‌افزا یک شتاب‌دهنده تخصصی درحوزه ساخت و تولید است که تمرکز فعالیت آن هم‌ افزایی توانمندی‌های نوآورانه و خلاق با ظرفیت‌های صنعتی کشور در راستای رفع نیازها و چالش‌های جامعه است.

ماموریت شتاب دهنده هم‌افزا  ایجاد بستر رشد و هدایت ایده‌های خلاقانه کاربردی و نوآورانه برای تجاری‌سازی آن‌ها در بنگاه‌های تولیدی و تجاری موجود است. در واقع، استفاده از توانمندی‌ دانشگاهیان و مخترعان کشور به‌عنوان بازوی تحقیق و توسعه شرکت‌های تولیدی با خروجی مشخص و تبدیل این حرکت به یک جریان و فرهنگ در بین دانشگاه و صنعت‌ هدف اصلی «هم‌افزا» است.

در این راستا، فراخوان نخست با همکاری توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران با هدف جذب تیم‌های خلاق و نوآور دارای طرح و ایده در این شتاب‌دهنده، منتشر شد.

شتاب دهنده هم‌افزا بر پایه تجربیات ارزشمند مدیران و کارشناسان حوزه‌های حمایتی کشور و نیز متکی بر توانمندی‌های گسترده انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی و عملیاتی شده است.

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تیم‌ها و هسته‌های خلاق، نوآور و فناور در حوزه‌های مانند تجهیزات و لوازم خانگی، محصولات فرهنگی، آموزش و سرگرمی، تجهیزات پزشکی و محصولات توانبخشی و صنایع غذایی می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را به شتاب دهنده هم افزا ارایه کنند.

حمایت مالی و مشاوره‌ای در حوزه‌های حقوقی، فنی، مالکیت فکری و کسب و کار متناسب با شرایط هر طرح و عرضه فضای فیزیکی استقرار و امکانات و تجهیزات اداری، برخی از حمایت‌های ارائه شده به تیم‌های خلاق و نوآور در شتاب دهنده هم‌افزا است.

علاقه‌مندان برای ثبت نام و پذیرش در این شتاب دهنده، پس از ارزیابی‌های لازم یا کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانند به سایت http://iranrd.net/node/add/hamafza مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =