تجلیل از مدافعان سلامت در نایین چند خبر کوتاه از استان اصفهان

اصفهان-ایرنا-   تجلیل از پرستاران مدافع سلامت و کشف بادام زمینی قاچاق در نایین و راه اندازی روستا بازار در شهرستان مبارکه خبرهای کوتاه امروز استان اصفهان است.

تجلیل از پرستاران  مدافع سلامت در نایین

گروهی از پرستاران شهرستان نایین همزمان با هفته گرامیداشت پرستار تجلیل شدند.

 فرمانده سپاه نایین با دیدار با پرستاران در بیمارستان حبیبیان این شهرستان اظهار کرد: پرستاران افسران پرمهر عرصه سلامت و مرهم سرفه سوزناک بیماران کرونا هستند و با سرمشق گرفتن از صبوری های زینب (س) عاطفه، ایثار و از خودگذشتگی را به جامعه هدیه می کنند.

سرهنگ مهدی زاده تلاش‌ها و خدمات کادر درمانی و جامعه سلامت در بحران اخیر ستودنی بوده و این جان‌فشانی‌ها ضامن سلامت و آرامش جامعه است ؛  این شهدا همانند دیگر شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم توانستند جان‌های مبارکشان را فدای مردم ایران اسلامی کنند تا سلامت و آرامش در جامعه ما کماکان ماندگار بماند.

مهدی زاده ادامه داد: تنها کسانی می توانند به حرفه پرستاری و مراقبت از بیماران بپردازند، که از انگیزه بالا، قدرت تحمل، دلسوزی و بردباری کافی بهره مند باشند.

۳۰ آذر ماه سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار است.

کشف بادام زمینی قاچاق در نایین

 فرمانده انتظامی نایین از کشف محموله بادام زمینی قاچاق و دستگیری یک نفر توسط نیروی انتظامی این شهرستان خبر داد.

سرگرد هادی کیان مهر گفت که ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید "شرافت" نایین حین کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون که  وارد ایستگاه شده بود مشکوک و آنرا متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از این خودرو ۱۰ تن بادام زمینی قاچاق خارجی  فاقد هرگونه مدارک گمرکی کشف شد.
کیان مهر افزود: ارزش این کالاهای قاچاق توسط کارشناسان ۵ میلیارد  ریال اعلام شده است و یک راننده نیز دستگیر شدند.

راه اندازی روستا بازار در شهرستان مبارکه
برای حذف واسطه‌ها در عرضه‌ محصولات کشاورزی و دامی در شهرستان اردستان روستا بازار برپا می‌شود.

 فرماندار مبارکه در جلسه‌ بررسی ظرفیت‌های روستایی شهرستان گفت: با توجه به ظرفیت بالای منطقه در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای و گیاهان دارویی، مکانی به عنوان روستا بازار برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی به همت تعاونی‌های روستایی، راه اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان اصغر هدایت افزود: با راه اندازی این روستا بازارها هزینه‌ی تمام شده برای مصرف کننده کاهش می‌یابد و اشتغالزایی برای روستاییان را هم فراهم می‌کند.

وی افزود : هم اینک ۱۷ تعاونی با عضویت ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان مشغول فعالیت هستند.

محسن حاج عابدی مدیر تعاون روستایی استان اصفهان هم با اشاره به فعالیت ۴۶۰ تعاونی روستایی در استان، گفت: اجرای عملیات بازرگانی و عرضه‌ مستقیم محصولات کشاورزی در تعاونی‌ها در حال پیگیری است و قرار است با ساخت بار اندازهای عرضه مستقیم این محصولات در شهرستان‌های مختلف و مرکز استان، فاصله‌ی میان تولید و مصرف کننده را کاهش دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها