همتی: پروژه بزرگ ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح پایان یافت

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: پروژه بزرگ و مهم ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، امروز (یکشنبه) به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، «عبدالناصر همتی» در یادداشتی در یکی از حساب‌های خود در فضای مجازی با اعلام‌ این مطلب افزود: «چند وقت گذشته اعلام کرده بودم تا پایان آذرماه پروژه عظیم ادغام بانک‌های انصار، مهر اقتصاد، حکمت، قوامین و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه نهایی خواهد شد.»

وی افزود: صبح امروز با برگزاری مجمع بانک انصار، آخرین بانک نیز در بانک سپه ادغام شد.

رییس کل بانک مرکزی ادامه‌داد: پروژه ادغام این ۶ بانک، کاری بسیار پیچیده و عظیم بود که با پشتکار و مدیریت دقیق همکارانم در حوزه نظارت بانک مرکزی، همراهی صمیمانه و خوب بانک‌های ادغامی، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیران تلاشگر بانک سپه در طول دو سال و نیم گذشته به سرانجام رسید.

وی گفت: انجام این پروژه، یکی از مهمترین برنامه‌های اصلاح نظام بانکی بود که با تدابیر رهبر معم انقلاب و تاکیدات رییس‌جمهوری با جدیت آغاز و با یک کار فشرده به یاری خداوند به نتیجه رسید و از همه افرادی که در به ثمر رسیدن این کار بزرگ همراهی کردند، قدردانی می‌کنم.

به گزارش ایرنا، طرح ادغام پنج بانک و موسسه مالی نظامی در بانک سپه با هدف ساماندهی شبکه بانکی کشور از اواخر سال ۹۷ آغاز و گام به گام اجرایی شد.

۱۰ خرداد امسال بود که خبر ادغام بانک حکمت به عنوان نخستین بانک نظامی در بانک سپه منتشر شد و از همان زمان اعلام شد که در گام بعدی قرار است چهار بانک و موسسه اعتباری انصار، قوامین، مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر نیز فرایند ادغام را طی کنند.

 علاوه بر ادغام شعب، قرار است شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح نیز تعیین تکلیف شوند.

بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح دارای ۲۸۵ شرکت هستند که بانک سپه باید با اجرای راهکارهای انحلال، ادغام، واگذاری و ادامه فعالیت، این شرکت‌ها را تعیین تکلیف کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha