بانوان هشت  شهر خوزستان وزنه می‌زنند

اهواز – ایرنا – رییس هیات وزنه برداری خوزستان گفت:بانوان در هشت شهر استان در رشته وزنه برداری فعالیت می‌کنند و بنا داریم سایر شهرستان های استان را فعال کنیم تا نظیر حوزه آقایان حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشیم.

سیدعلیرضا قریشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان های اهواز، مسجدسلیمان، دزفول، اندیمشک، شوشتر، آبادان، بندر امام خمینی (ره) و ایذه در وزنه برداری بانوان فعال هستند که امیدواریم روز به روز شاهد پیشرفت بانوان استان در این رشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزنه برداری بانوان هنوز به نقطه ایده‌آل نرسیده و در حال رشد است افزود: اولین هفته مسابقات لیگ بانوان استان در سال جاری، روز ۱۹ دی ماه و دومین هفته را در اسفندماه به میزبانی اهواز برگزار می کنیم تا فرصتی برای خودنمایی بانوان استان باشد و از این طریق نوجوانان و جوانان بیشتری جذب وزنه برداری شوند.

رییس هیات وزنه برداری خوزستان گفت: در سال جاری بیماری کرونا مزید بر علت شد که خانواده‌ها از روی ترس، فرزندانشان را به تمرین نفرستند. اما روی هم رفته اقدامات بسیار خوبی در بخش بانوان صورت گرفته و سعی می کنیم با برگزاری دوره های آموزش داوری و مربی گری، به توسعه این رشته نزد بانوان کمک کنیم.

وی به حضور فاطمه حسن پور وزنه بردار مسجدسلیمانی در تیم ملی اشاره کرد و گفت: این ورزشکار جزء استعدادهای استان به شمار می رود که اگر روند صعودی خود را ادامه دهد، می تواند عضو ثابت تیم ملی باشد. ما چندین وزنه بردار دیگر هم داریم که شانس دعوت شدن به تیم ملی را دارند.

قریشی بیان کرد: برای امسال برنامه های متنوعی همچون برگزاری مسابقات، اجرای برنامه‌های آموزشی داشتیم اما بیماری کرونا به ما ضربه زد و نتوانستیم بسیاری از برنامه هایمان را اجرایی کنیم. امیدوارم هر چه زودتر این بیماری ریشه‌کن شود تا شاهد رونق دوباره ورزش در کل کشور باشیم.

وی در خصوص برگزاری رقابت های لیگ برتر جوانان کشور گفت: هفته اول لیگ این مسابقات اواخر دی ماه امسال برگزار می شود که هنوز مکان آن مشخص نشده است. در این رده سنی، وزنه برداران بسیار خوبی داشته و تلاش می کنیم همچون سال گذشته عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کنیم. تیم های ملی حفاری و مناطق نفتخیز در این دوره از پیکارها حضور دارند.

رییس هیات وزنه برداری خوزستان بیان کرد: پیش از این پیکارهای لیگ برتر وزنه برداری بزرگسالان در اهواز برگزار شد که رقابت تنگاتنگی بین تیم های فولاد، ملی حفاری و گهر زمین سیرجان بود و رکوردهای خوبی به ثبت رسید. هنوز زمان برگزاری هفته دوم این رقابت ها مشخص نشده است.

وی در ادامه به تجهیز کردن هیات های شهرستانی اشاره کرد و گفت: به تناسب فعالیت هیات های شهرستانی، به آنها تجهیزات می دهیم. در چند ماه اخیر تجهیزات خوبی در بخش بانوان به هیات ها داده شد که امیدواریم در جهت پیشرفت این رشته فعالیت کنند.

قریشی در خصوص حضور ملی پوشان استان در تیم های ملی افزود: در اولین اردوی تیم ملی، سیدایوب موسوی از خوزستان حضور داشت ولی در اردوی بعدی که پس از پایان لیگ برتر آغاز می شود، قطعا یکی، ۲ وزنه بردار دیگر استان حضور خواهند داشت. در اردوی تیم ملی جوانان نیز علیرضا منصوری و ابوالفضل جمعه پور را داریم که جزو نفرات اصلی تیم ملی به شمار می روند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha