آلاینده‌های جوی در همدان افزایش می‌یابد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی خروج سامانه بارشی و استقرار جبهه هوای سرد، آلاینده‌های جوی در شهرهای بزرگ و صنعتی این استان افزایش می‌یابد.

محمدحسن باقری‌شکیب روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی و افزایش آلاینده‌های جوی پیش بینی می ‌شود.

وی پیش بینی کرد: هوای سرد تا پایان هفته جاری در استان حاکم است و ممکن است در برخی از نقاط به ۱۱ درجه سانتی گراد زیر صفر نیز برسد.

باقری شکیب اظهار داشت: از روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی از سمت شمال غرب وارد و موجب ریزش برف در برخی از نقاط استان می‌شود.

وی ادامه داد: این سامانه آنچنان قوی نیست و ریزش برف آن خفیف پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با بیان اینکه دمای کمینه بیشتر شهرهای استان منفی بوده است، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و رزن با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوای این شهر سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها