۳۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84154716
۰ نفر

برچسب‌ها

وقف‌های جدید امسال در مهاباد به ۱۰ فقره رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد گفت: دهمین وقف سال جاری در این شهرستان که یک باب ساختمان است، با نیت احداث خانه عالم در سامانه موقوفات این شهرستان به ثبت رسید.

حسین مقتدر روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ساختمان در روستای "کیکته" از توابع بخش خلیفان مهاباد قرار دارد و توسط خیر نیک‌اندیشی به نام "احمد قربانی" وقف شده است.

وی ادامه داد:  این زمین ۱۲۰ متر مربع مساحت و بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ارزش دارد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰ وقف به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط خیّران مهابادی به نیت ساخت مدرسه و خانه عالم در این شهرستان ثبت شده است.

مقتدر گفت: سال گذشته نیز ۱۵ مورد وقف به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد ریال در این شهرستان به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه وقف ظرفیتی قابل توجه برای رفع مشکلات جامعه است، بیان کرد: تلاش ما این است که وقف‌های جدید و نیت واقفان مطابق نیازهای روز جامعه باشد زیرا روز به روز جامعه با نیازهای مختلفی مواجه می‌شود و براین اساس باید برای رفع این نیازها وقف‌های جدیدی انجام شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد اظهار داشت: این سازمان به دنبال رفع نیازهای روز جامعه، تقویت ارکان اقتصادی جامعه اسلامی، مبارزه با فقر و توزیع عادلانه ثروت است.

نخستین وقف سال ۱۳۹۹ آذربایجان‌غربی نیز به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال در یکی از روستاهای بخش خلیفان مهاباد به نیت احداث مسجد حضرت خدیجه (س) از طرف خیر نیک‌اندیش «قادر شباب» در سامانه موقوفات این شهرستان ثبت شد.

سنت حسنه وقف یکی از افتخارات مکتب اسلام و نیز از موثرترین اهرم‌های اعتقادی و فرهنگی برای جبران بخشی از نیازهای مادی و معنوی جامعه است.

مردم مومن مهاباد برای فرایض دینی اهمیت زیادی قایل بوده و در ادای آن همواره پیشگام هستند؛ مردم این شهرستان علاوه بر وقف، در پرداخت زکات نیز همواره از شهرستان‌های پیشتاز آذربایجان‌غربی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =