امشب؛ پایان مهلت ثبت‌نام جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها

تهران- ایرنا- رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مهلت یک روزه ثبت‌نام جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها ساعت ۲۳ امشب برای جاماندگان پایان می‌یابد.

محمدرضا رضوان طلب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره مهلت یک روزه فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه ها، افزود: فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از ۱۰ آبان ماه در درگاه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی الکترونیکی  https://farakhanjazb.msrt.ir آغاز شد و تا ۲۵ آذرماه ادامه داشت.

وی افزود: به دنبال درخواست عده ای از متقاضیان که در فرصت فراخوان جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم ثبت نام نکرده بودند، این فرصت تا ساعت ۲۳ امروز یکشنبه ۳۰ آذرماه تمدید شد.

به گفته رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، این ثبت نام برای بیست و چهارمین فـراخـوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پـیمانـی و طـرح سـربـازی) دانـشگاه‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالی و پژوهشی کـشور است که امسال برای نخستین بار فقط یک در دوره برگزار می شود.

رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم اظهار داشت: بر اساس اعلام قبلی هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه ها در این فراخوان باید جذب اعضای هیأت علمی را بر اساس آمایش آموزش عالی انجام دهند.

وی گفت: اگر جذب هیأت علمی در رشته و دانشگاهی بر اساس آمایش آموزش عالی انجام نشود، اعلام نیاز در آن رشته مورد پذیرش قرار نمی گیرد. همچنین در صورتی که دانشگاهی در رشته ای خاص متقاضی جذب بیشتر باشد، باید نیازهای خود را بر اساس این آمایش اعلام کند.

رضوان طلب تاکید کرد: شرایط اختصاصی داوطلبان نباید ناقض قوانین و مقررات جذب یا بر اساس انتخاب افراد از پیش تعیین شده تنظیم شود. علاوه بر این، هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شـرایط سـالم و عـادلانه شـرکتِ وی در رقابت فراهم شود.

به گزارش ایرنا، مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای جذب هیأت علمی در سال ۱۴۰۰ تعداد ۹۴۵ نفر سهمیه به دانشگاه ها اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha