خسروی: عبدالرحمن فقط ادای داوران بزرگ را در می‌آورد

تهران- ایرنا- پیشکسوت داوری با بیان اینکه استفاده داور قطری از سیستم کمک داور ویدئویی تنها به دلیل تبلیغات بوده است، گفت: داور بازی پرسپولیس و اولسان فقط ادای داورهای بزرگ را درآورد.

«علی خسروی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص داوری دیدار پرسپولیس و اولسان هیوندای در چارچوب فینال لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: صحنه‌هایی پنالتی که داور بازی به کمک داور ویدئویی رجوع کرد بسیار مبتدیانه بود و به نظرم این موضوع فقط برای تبلیغات کمک داور ویدئویی جلوی اینفانتینو اتفاق افتاد. VAR یک تجارت بزرگ است و هر دو صحنه پنالتی بسیار ساده بود و داور اصلا نباید در همچین صحنه‌هایی به VAR رجوع کند. 

وی افزود: در صحنه پنالتی اول داور می‌خواست سوت بزند اما باز هم به سمت VAR رفت. شرکت هوکای آلمان سازنده کمک داور ویدئویی است و AFC این سناریو را به راه انداخت تا این سیستم بیشتر از قبل در آسیا فروخته شود. این نمایش بسیار مبتدیانه بود. 

پیشکسوت داوری در خصوص صحنه گل دوم تیم اولسان و ریباند توپ، گفت: باعث تعجب است متاسفانه کسانی که موضوع مردود بودن این گل را مطرح می‌کنند، قانون را به خوبی نمی‌دانند. پنالتی دوم در دقیقه ۴۵:۵۷ اتفاق افتاد. داور پیش از این یک دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول در نظر گرفته بود و پنالتی دقیقا زمانی اتفاق افتاد که وقت بازی تمام نشده بود.

وی ادامه داد: داور قطری پس از اینکه متوجه شد باید از VAR استفاده کند، سوت ممتدی کشید و برای چک کردن صحنه به کنار زمین رفت. بازی در این زمان تعطیل نشد و داور در این‌طور صحنه‌ها می‌تواند تصمیم بگیرد که بازی بعد از ضربه پنالتی ادامه داشته باشد. اگر داور می‌خواست که بعد از ضربه پنالتی سوت نیمه اول را بزند، قبل آن اعلام می کرد که این ضربه ریباند و برگشت ندارد. 

خسروی تصریح کرد: داور ها در بازی‌های مختلفی که قضاوت می‌کنند دیگر مانند گذشته به تنهایی تصمیم به اتمام بازی نمی‌گیرند. آن‌ها در حال حاضر با توجه به وجود کمک‌ داور ویدئویی در گوشی خود سوال می‌پرسند که ?Its clean (همه چیز پاک است؟) و بعد از اینکه جواب آن می‌آید اقدام به زدن سوت پایان بازی می‌کنند.

 در پایان در مورد «عبدالرحمن الجاسم» داور قطری دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، گفت: این داور قطری فینال جام باشگاه‌های جهان بین لیورپول و فلامینگو را سوت زده بود. او همچنین در مسابقات جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ در کره جنوبی حضور داشت در رقابت‌های کونکاکاف نیز قضاوت کرده بود. عبدالرحمن همچنین به عنوان دستیار کمک داور ویدئویی جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب شده بود اما به نظر من این داور قطری در بازی فینال فقط ادای داورهای بزرگ را درآورده بود.   

تیم فوتبال پرسپولیس ایران شب گذشته با شکست ۲ بر یک برابر تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی به عنوان نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا بسنده کرد.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =