سرپرست تیم صبانور کردستان: اساسنامه لیگ برتر کشتی نیاز به بازنگری دارد

سنندج‌ - ایرنا - سرپرست تیم صبانور کردستان گفت: اساسنامه لیگ برتر کشتی نیاز به بازنگری اساسی توسط کارگروه تخصصی و با حضور کارشناسان خبره و اهل فن این رشته دارد.

به گزارش ایرنا، هادی سجادی‌پناه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای لیگ کشتی اساسنامه‌ای باید تهیه و به تصویب برسد که تمام جوانب در آن لحاظ شود تا در آینده شاهد حذف ناعادلانه تیم‌ها و بوجود آمدن ظن و گمانی که عمدی در کار بوده، نباشیم.

وی تاکید کرد: حذف تیم‌های شایسته که زحمات زیادی برای حضورشان در لیگ برتر کشیده‌اند موجب هدر رفت سرمایه‌های مادی و انسانی آنها می‌شود.

سجادی‌پناه در رابطه با شائبه صدور حکم سرپرستی فینال مسابقات کشتی فرنگی لیگ برتر برای جمشید خیرآبادی و دادن کاپ اخلاق به تیم صبانور کردستان در راستای دلجویی و جبران اشتباه داوری مسابقات لیگ برتر، افزود: صادقانه بگویم جایگاه جمشید خیرآبادی فراتر از سرپرستی یک مسابقه است و من به شخصه چون از لحاظ کاری به ایشان نزدیک هستم پیشنهادهای همکاری از ناحیه فدراسیون و شخص دکتر دبیر به او را دیدم که بخاطر خدمت در زادگاه و ادای دین به مردم کردستان آن را نپذیرفته است.

وی یادآور شد: برای من به عنوان همکار او، اگر در راستای احقاق حق از دست رفته شهر و استانم تذکر بی اخلاقی و محرومیت بگیرم به مراتب بسیار بالاتر و با ارزش تر از کاپ اخلاقی است که در جهت دلجویی به ما بدهند.

سجادی‌پناه گفت: لیگ برتر کشتی فرنگی در سال جاری در مجموع مثبت بود و مزایای آن بیشتر از معایبش بود، کشتی گیران جوان متعددی دیده و از لحاظ مالی بسیاری از آنها منتفع شدند که انگیزه‌ای مضاعف برای شان بود تا با قدرت و پشتکار بیشتر به ادامه تمرینات بپردازند.

وی با اشاره به اینکه تیم ما نتایج خوبی در رقابت‌ها بدست آورد و زنگ خطری برای تمام رقبا بود، اضافه کرد: این مهم باعث شد تیم‌ها در برابر ما حساسیت خاصی به خرج داده و با تمام قوا حاضر شوند تا به پیروزی برسند.

سرپرست تیم صبانور کردستان افزود: تنها منبع درآمد کشتی گیران از طریق قراردادها در لیگ است که با ورود شرکت صبا نور برای حمایت مالی تیم، ورزشکاران ما مبالغ قرارداد خود را کامل گرفتند و از این بابت اظهار رضایت دارند.

سجادی‌پناه اظهار داشت: بعد از سال‌ها یک اسپانسر جرات حمایت از تیم کشتی در کردستان پیدا می‌کند اما آیا با حاشیه‌هایی که بدنبال آن می‌آید دیگر دل به دریا می زند و از ورزش حمایت می‌کند؟

وی با اشاره به اینکه آیا مسوولان استانی و مدیران پا جای پای چنین اسپانسرهایی می‌گذارند، گفت: چطور می شود در دیگر استان‌ها به انحای مختلف تیم‌های ورزشی به نام صنایع و ارگان‌های متعدد در لیگ یک و برتر فعالیت دارند اما در کردستان حضور این اسامی کمرنگ است.

سجادی‌پناه تاکید کرد: نقطه قوت تیم ما حضور جمشید خیرآبادی به عنوان سرمربی است که خود سرمایه ملی محسوب می‌شود و سال‌های سال باید خون دل خورد تا چنین سرمایه‌هایی در ورزش کردستان ظهور کنند.

وی حضور کادر فنی منسجم و زحمتکش را یکی دیگر از نقاط قوت تیم صبانور بیان کرد و یادآور شد: لیگ شرایط خود را دارد و چون مسائل مالی در آن پر رنگ است شاهد بعضی بی تعهدی‌ها و بی اخلاقی‌ها که زیبنده ورزش کشتی نیست هستیم که به دست آوردن قهرمانی در لیگ سخت است اما پهلوان ماندن بسیار سخت تر خواهد بود.

اخبار مرتبط

  • دلی که به دست نیامد

    دلی که به دست نیامد

    سنندج‌ - ایرنا - تلاش مسوولان لیگ کشتی برای اینکه فینال به صورت ۶ تیم برگزار شود و در نهایت…

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha