از یلدا به زبان یا گویش‌های‌ محلی استان سمنان خاطره بگویید

سمنان- ایرنا- مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: برگزاری مسابقه "خاطره‌گویی یلدایی" به زبان یا گویش‌های محلی به ابتکار روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی استان سمنان آغاز شد.

به ‌گزارش ایرنا، مهدی جمال روز یکشنبه به رسانه ها افزود: از تمام هم استانی‌ها دعوت می‌شود، خاطرات به یادماندنی خود از محفل‌های دورهمی خانوادگی در یلدای سال‌های گذشته را به اشتراک بگذارند.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را ایجاد شور و نشاط در خانواده‌ها به دلیل خودداری از برگزاری دورهمی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: خاطرات شیرین هم استانی‌ها می‌تواند گرمابخش محفل خانواده‌ها در شب‌ یلدا و شب‌های زمستانی باشد.

جمال افزود: علاقمندان می‌توانند تا پایان دی ۹۹ خاطرات خود را به صفحه اینستاگرام tourism_semnan  ارسال کنند و از خاطره‌ای که بیشتر استقبال و به اشتراک گذاشته شود، با اهدای صنایع‌دستی نفیس استان قدردانی می‌شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به اینکه خاطرات و آیین‌های کهن از جمله میراث‌معنوی است که نیاز به حفظ و انتقال به نسل آینده دارد، بیان کرد: از هم استانی‌ها دعوت می‌شود، خاطرات را به زبان و یا گویش محلی ارسال کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =