۳۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۲:۱۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84154365
۰ نفر

برچسب‌ها

سی ان ان: روند خروج نیروهای آمریکا در سومالی آغاز شد

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان دقایقی پیش گزارش داد که خروج نیروهای آمریکایی مستقر در سومالی آغاز شده است و این نیروها به پایگاه‌های دیگر در شرق آفریقا هدایت می شوند.

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان، ژنرال "استفان تونسد" فرمانده نیروهای آمریکا در آفریقا در بیانیه ای اعلام کرد که من فعالیت کار گروه مشترک جابه جایی نیروهای آمریکا از سومالی به دیگر پایگاه ها در آفریقای شرقی را بر عهده گرفته ام.

سی ان ان به شمار نیروهای آمریکایی  مستقر در سومالی اشاره‌ای نکرد.

دونالد ترامپ که روزهای پایانی حضور در کاخ سفید را سپری می کند ، در اوایل ماه جاری در یک تصمیم مهم نظامی، دستور داد تا اوایل سال ۲۰۲۱ نیروهای امریکایی سومالی را ترک کنند.

در همین رابطه پنتاگون اعلام کرد که رئیس جمهوری ایالات متحده به وزارت دفاع و فرماندهی آفریقای ایالات متحده دستور داده است تا اوایل سال ۲۰۲۱ اکثر پرسنل و دارایی های خود را از سومالی تغییر مکان دهند.

به ادعای وزارت دفاع آمریکا، سربازان این کشور در سومالی به نیروهای داخلی آموزش می دهند تا با گروه های القاعده و الشباب مقابله کنند.

خروج نیروهای آمریکا در سومالی در حالی منتشر می شود که کاخ سفید در ماه گذشته دستور کاهش نیروهای آمریکا در عراق و افغانستان را نیز  صادر کرد.

رابرات اوبرایان مشاور امنیت ملی آقای ترامپ در همین مورد گفت که براساس این دستور تا روز پانزدهم ژانویه (۲۵ دی)  ۲۰۲۱ تعداد نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان به ۲۵۰۰ نفر کاهش می‌یابد.

اوبرایان گفت نیروهای باقیمانده به کار حفاظت از سفارت‌خانه‌ها آمریکا در عراق و افغانستان و سایر نهادهای آمریکایی فعال در این دو کشور مشغول خواهند شد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: این سیاستی تازه نیست و رئیس  جمهوری آمریکا از زمان آغاز به کار ، تعداد نیروهای مورد نظر آمریکا مستقر در این دو کشور را اعلام کرده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha