تسهیلات مورد نیاز ۳۵ واحد صنعتی چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

شهرکرد- ایرنا- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه‌های حمایتی دولت از طرح‌های تولیدی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تسهیلات مورد نیاز ۳۵ واحد صنعتی این استان تامین و پرداخت شد.

محمدکاظم منزوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: برای این تعداد واحد تولیدی صنعتی یک‌هزار و ۲۹۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب سرمایه ثابت و در گردش از محل رونق، بازسازی و نوسازی و بند الف تبصره ۱۸ پرداخت شد که زمینه اشتغال مستقیم ۲ هزار و ۳۲۱ نفر را فراهم آورده  است.
وی افزود: این در حالی است که در سال گذشته ۱۵۶ واحد صنعتی چهارمحال و بختیاری برای دریافت یک‌هزار و ۶۸۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به بانک‌های عامل استان معرفی شدند.
منزوی تصریح کرد: از مجموع طرح‌های معرفی شده صنعتی چهارمحال و بختیاری به بانک‌های عامل در سال گذشته تنها ۸۰ طرح موفق به دریافت ۸۳۱ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش شدند.
وی با نارضایتی از وضعیت پرداخت تسهیلات در بانک‌های چهارمحال و بختیاری و اختصاص تسهیلات موجود به مشتریان طرف حساب خود در استان، یادآور شد: در سال جهش تولید هنوز موفق به راضی کردن بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات به طرح‌های جدید نشده‌ایم.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بانک‌ها با پرداخت تسهیلات به مشتریان خود، به بهانه رعایت نسبت منابع و مصارف، برای ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان دیگر ریسک نمی‌کنند.
وی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون اگر تسهیلات دیگری از سوی بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری به واحدهای تولیدی پرداخت شده است، از طریق سامانه سازمان صنعت، معدن و تجارت نبوده و فقط مختص مشتری‌های خود بوده است.
منزوی تاکید کرد: در سال‌جاری تعداد زیادی واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شدند اما چون مشتری بانک مربوطه نبوده‌اند، نتوانستند تسهیلات را دریافت کنند.
وی افزود: این در حالی است که سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد را برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی می‌کند اما بازهم در پرداخت تسهیلات با مشکل مواجه هستیم.
منزوی تصریح کرد: این موضوع نشان می‌دهد بانک‌های عامل رغبتی برای پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت ندارند و تسهیلات مربوط به سرمایه در گردش را هم فقط به مشتریان خود می‌پردازند.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون بیش از ۹۵۰ واحد تولیدی صنعتی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha