تکمیل تقاطع همسطح صالح شهر گتوند در گرو تامین اعتبار

دزفول- ایرنا- طرح تقاطع همسطح صالح شهر گتوند از مطالبات مهم شهروندان، به علت تامین نشدن اعتبار نیمه تمام مانده است و با توجه به تردد سنگین خودروها، کامیون‌ها و ماشین آلات کشاورزی در این نقطه، احتمال حوادث جبران ناپذیری وجود دارد.

به گزارش ایرنا، محور گتوند - شوشتر- دزفول از جاده‌های حادثه‌خیز استان خوزستان به شمار می‌رود که تنها بخش‌هایی از آن تعریض و ایمن سازی شده است.

همواره به دلیل ترافیک سنگین، تصادفات زیادی در محور اصلی شوشتر- گتوند- دزفول در محدوده صالح شهر رخ می‌دهد. 

برای برون رفت از این مشکل و کاهش تصادفات، عملیات ساخت تقاطع همسطح صالح شهر در محور شوشتر-گتوند- دزفول ۲۸ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در آیینی با حضور فرماندار گتوند، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستانی آغاز شد.

پس از کلنگ زنی این طرح عمرانی، عملیات اجرایی آن آغاز شد اما پس از مدتی به علت تامین نشدن اعتبار نیمه تمام ماند.

جمعی از شهروندان صالح شهر گتوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حادثه خیز بودن این نقطه بر لزوم تسریع در تکمیل این تقاطع همسطح تاکید کردند.

ضرورت تکمیل تقاطع همسطح صالح شهر برای پیشگیری از حوادث

یکی از شهروندان صالح شهرگتوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با انتقاد از تکمیل نشدن این طرح عمرانی اظهارداشت: با توجه به اینکه شهروندان برای تردد در باند مقابل صالح شهر، به جای دوربرگردان از بین ۲ محور رفت و برگشت استفاده می‌کنند، امکان رخ دادن حادثه زیاد است.

حسن خسرو زاده با اشاره به وقوع حوادث تلخ در این تقاطع افزود: خودروها و کامیون‌های زیادی در این نقطه حادثه خیز تردد دارند و نیاز است هرچه سریعتر برای جلوگیری از حوادث بعدی تکمیل شود.

یکی دیگر از شهروندان صالح شهر گتوند نیز با اشاره به نیمه تمام ماندن این تقاطع همسطح گفت: عملیات اجرایی این طرح پس از حجم قابل توجه خاکریزی تعطیل شده است.

مجتبی رحیمی‌نیا ادامه داد: اماکن، زمین‌های ورزشی و آرامستان صالح شهر در نقطه مقابل این شهر قرار دارند و تردد زیادی از سوی ورزشکاران و دیگر شهروندان در این نقطه انجام می‌شود که تکمیل این طرح برای تسهیل در تردد شهروندان ضروری است.

وی گفت: محور شوشتر-گتوند-دزفول از محورهای اصلی استان خوزستان به شمار می‌آید که خودروها و کامیون‌های زیادی از نقاط مختلف کشور در آن تردد می‌کنند که احتمال حوادث در محدوده صالح شهر زیاد است.

این شهروند افزود: زمانی که محور اندیمشک- شوش- اهواز به علت‌های مختلف از جمله سیل، تصادف و دیگر حوادث مسدود می‌شود، اکثر خودروها و کامیون‌ها برای تردد از محور شوشتر- گتوند- دزفول استفاده می‌کنند که ترافیک شدیدی در محدوده صالح شهر ایجاد می‌شود.

شهردار صالح شهر گتوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تامین نشدن اعتبار تقاطع همسطح را علت نیمه تمام ماندن این طرح عنوان و بیان کرد: پس از تامین اعتبار عملیات اجرایی این تقاطع همسطح از سرگرفته می‌شود.

اردشیر رستمی با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی این طرح افزود: ۱۲ میلیارد ریال اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان گتوند برای این طرح عمرانی اختصاص یافته ولی هنوز تخصیص پیدا نکرده است.

وی با بین اینکه همچنان در انتظار تزریق این اعتبار برای تکمیل تقاطع همسطح صالح شهر هستیم، گفت: این تقاطع ۲.۴ کیلومتر طول دارد که قرار بود با اعتباری افزون بر ۴۱ میلیارد ریال از منابع اعتبارات استانی و داخلی در محدوده این شهر احداث شود.

رستمی با بیان اینکه ۲ دوربرگردان، جدول گذاری، روشنایی و فضای سبز در این طرح اجرا می‌شود، بیان کرد: این طرح در شورای ترافیک شهرستان گتوند مطرح شد و با نظر اعضای شورا به تصویب رسید و پس از ارسال به استانداری با پیگیری مسئولان شهرستان برای اجرا به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا بخش زیادی از جاده‌های شهرستان گتوند به علت عرض کم، پیچ‌های زیاد، تاریکی در شب و حجم بالای تردد شاهد حوادث مرگبار رانندگی است.

صالح شهر در بخش مرکزی شهرستان گتوند واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =