۲۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۱
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84154265
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدار غیر منتظره نخست وزیر عراق با شاه اردن

بغداد – ایرنا- نخست وزیر عراق در سفر اعلام نشده به اردن، با شاه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر «مصطفی الکاظمی» شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد، نخست وزیر عراق در سفر کاری سریعی که به اردن داشت با «عبدالله دوم» شاه اردن در امان پایتخت این کشور دیدار کرد.

این بیانیه افزود: دو طرف در این دیدار روابط دو جانبه و مسائل مشترک مورد علاقه به ویژه مقابله با چالش های اقتصادی کنونی و روش‌های بهبودی نسبت به آثار همه گیری کرونا بر اقتصاد دو کشور را بررسی کردند.

این بیانیه به جزئیات بیشتری درباره دیدار نخست وزیر عراق و شاه اردن اشاره ای نکرد.

عراق و اردن در قالب سازوکار هماهنگی سه جانبه با مصر همکاری می کنند. شهر قاهره اخیرا شاهد رایزنی‌های سه جانبه این سه کشور برای تقویت روابط و همکاری در زمینه‌های مختلف بود.

آخرین نشست سه جانبه بین سه کشور در سطح وزیران امور خارجه درباره سازوکار هماهنگی سه جانبه درخصوص مسایل فی‌مابین و منطقه‌ای، ۲۲ مهرماه گذشته در شهر قاهره برگزار شده بود.

این رایزنی ها در چارچوب اجرایی کردن نتایج اجلاس سران سه کشور عراق، مصر و اردن صورت گرفت که شهریورماه گذشته در شهر امان برگزار شد.

امان پایتخت اردن چهارم شهریور گذشته شاهد برگزاری نشست سه جانبه «عبدالله دوم» شاه این کشور، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر بود که طی آن، همکاری منطقه‌ای و در صدر آن مسئله فلسطین و هماهنگی برای مقابله با شیوع «ویروس کرونا» مورد بحث قرار گرفت.

اردن، عراق و مصر تاکنون سه نشست در سطح سران برگزار کرده‌اند که نخستین نشست در ماه مارس سال ۲۰۱۹ میلادی در قاهره، دومین نشست در ماه سپتامبر همان سال در آمریکا و سومین نشست مردادماه گذشته، در امان برگزار شد.

قرار است چهارمین نشست سران اوایل سال آینده با سفر «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر به بغداد برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =